Wtorkowy Przegląd Prasy

PSE planuje połączenie spółek zależnych - Tel-Energo i NOM. Do holdingu mogłyby ponadto dołączyć TL Dialog i Polkomtel.

PARKIET

Telia i Warburg ograniczą straty?

Projekty uchwał NWZA Netii przewidują upoważnienie zarządu do emisji maksymalnie 141 mln akcji w ramach kapitału docelowego, obniżenie wartości nominalnej pojedynczej akcji z 6 do 1 zł i emisję 600 mln akcji. (s. 2)

Powstanie konkurent dla TP SA

Polskie Sieci Elektroenergetyczne planują połączenie spółek zależnych – Tel-Energo i Niezależnego Operatora Międzystrefowego. Do holdingu może ponadto dołączyć TL Dialog należąca do KGHM. Według przedstawicieli PSE konsolidacja jest w fazie planowania. Plany te wspiera minister skarbu, pojawiają się przypuszczenia, że w skład holdingu wejdzie również Polkomtel. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Steven Case, prezes AOL TW, kupił milion akcji własnej spółki. Na giełdzie papiery AOL podrożały tego dnia o 7,5%, co stanowiło największy jednodniowy zysk od 4 miesięcy. W zeszłym roku akcje AOL TW straciły 44%. (s. 5)

PULS BIZNESU

Prosper ma spory poślizg z internetowym portalem

Giełdowy Prosper zapowiadał w marcu 2000 r., że do marca br. zainwestuje we wdrażanie nowych technologii i innych rozwiązań informatycznych 7 mln zł. Tymczasem do tej pory portal medyczny firmy nadal nie uruchomił modułu transakcyjnego B2B. Kłopoty z finansowaniem swojego portalu medycznego lekarze.pl ma także Apexim, a niezadowolony z rozwoju rynku jest CL, który zainwestował w Clinikę.pl 5 mln zł. (s. 5)

Elektrim: walne może w kwietniu

BRE Bank przekazał Elektrimowi pismo, w którym wnioskuje o wyznaczenie terminu NWZA do 10 kwietnia. (s. 8)

GAZETA WYBORCZA

Porozmawiajmy o szczegółach

Rozmowa z Andrzejem Dopierałą, prezesem Hewlett-Packard Polska po wczorajszej publikacji „Rz” na temat raportu NIK w sprawie przetargu na system IACS dla ARiMR. „To największy kontrakt w historii HP Polska” – powiedział m.in. prezes HP. „Jeśli wierzyć informacjom „Rzeczpospolitej”, nie ma w tym raporcie nic takiego, co skłaniałoby stronę rządową do zerwania umowy” – dodał. (s. 14)