Wtorkowy Przegląd Prasy

Dziś wyjaśnienia w sprawie domniemanego działania w porozumieniu złożą przed KPWiG przedstawiciele podmiotów skupionych wokół BRE Banku. W ocenie analityków, Vivendi nie musi zależeć na utrzymaniu Elektrimu przy życiu.

PARKIET

Telia może przerzucić odpowiedzialność

Podczas zwołanych na 5 i 19 lutego NWZA Netii, zarząd będzie zmierzał do obniżenia kapitału zakładowego poprzez zmniejszenie wartości nominalnej akcji z 6 do 1 zł, oraz przeprowadzenia emisji 600 mln walorów, skierowanej do wierzycieli. (s. 2)

Dziś wyjaśnienia w sprawie Elektrimu

Przewodniczący KPWiG Jacek Socha, ze względu na grożącą Elekrimowi upadłość przystąpi do postępowania jako prokurator w sprawach cywilnych. Dzisiaj wyjaśnienia w sprawie domniemanego działania w porozumieniu złożyć mają przedstawiciele podmiotów skupionych wokół BRE. (s. 2)

600 mln do podziału

W ciągu siedmiu lat wydatki państwa na przebudowę armii mają wynieść 500 - 600 mln USD. Jeszcze w bieżącym kwartale mają zostać ogłoszone pierwsze kontrakty związane z modernizacją infrastruktury informatycznej wojska. Do przetargów przystąpią prawdopodobnie m.in.. Ster-Projekt, Prokom, Softbank i ComputerLand. (s. 4)

PULS BIZNESU

Elektrim: rośnie napięcie między BRE a Vivendi

Według PB, na rynku pojawiły się informacje, że upadek Elektrimu może być na rękę Vivendi. Prawdopodobnie Francuzi zapewnili sobie prawo pierwokupu akcji Elektrimu Telekomunikacji w przypadku upadłości holdingu. Według analityków, Vivendi nie musi więc być wcale zainteresowane utrzymaniem Elektrimu przy życiu. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Prawie połowa z sektora telekomunikacyjnego

Obroty Oracle w 2001 roku wyniosły 270,1 mln zł, z czego połowa przypada na sektor telekomunikacyjny. Zdecydowanie najwięcej przyniosły firmie umowy z TP S.A. - 56 mln zł. Przyszły rok, według prognoz ma przynieść obroty na poziomie 300 - 320 mln zł. (s. 4)