Wtorkowy Przegląd Prasy

Obligatariusze Netii utworzyli grupę, aby zmienić warunki wykupu obligacji. KERM rozpatrzy w czwartek wniosek MSP w sprawie przesunięcia terminu oferty TP SA.

PARKIET

Wstrzemięźliwi obligatariusze

Telia nie potwierdziła spekulacji o sprzedaży walorów Netii. Natomiast zgodnie z oczekiwaniami analityków, Netia poinformowała, że do 23 listopada nie udało jej się skupić w ramach ogłoszonego wezwania większości w każdej z serii wyemitowanych obligacji. (s. 2)

MSP chce później

Ministerstwo skarbu chce do końca przyszłego roku przedłużyć termin prezprowadzenia oferty publicznej TP SA. KERM zajmie się tym wnioskiem w najbliższy czwartek. (s. 2)

Optimus śpi spokojnie

Optimus zawarł z Bankiem Przemysłowo - Handlowym umowę dotyczącą na wykupienia zasadzie forfaitingu części wierzytelności spółki względem Państwowej Podatkowej Administracji Ukrainy. Kontrakt na dostarczenie za 12 mln USD komputerów pozwoli wykonać Optimusowi 20% założonej w br. sprzedaży. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

ING: Elektrim tonie

Analitycy ING Barrings, dając Elektrimowi tylko 50% szans na uchronienie się przed upadłością, przyczynili się do kolejnej fali panicznej wyprzedaży akcji spółki. Wczoraj walory Elektrimu straciły ponad 18%, osiągając cenę 13,1 zł. (s. 1)

Zamieszanie wokół Netii

Obligatariusze Netii utworzyli grupę, aby zmienić warunki wykupu obligacji. Ich celem będzie zapewne zwiększenie kwoty, za jaką Netia chce wykupić obligacje. (s. 1, 10)

PULS BIZNESU

EI przekłada inwestycje w IT, bo spółki za wysoko się cenią

Enterprise Investors, firma zarządzająca w Polsce największymi funduszami venture capital, chce skierować w perspektywie 3 - 4 lat około 60 mln USD do firm IT. W tym roku firma rozpatrywała cztery inwestycje w IT, jednak za każdym razem wycena okazywała się zbyt wysoka. (s. 7)