Wtorkowy Przegląd Prasy

Według informacji PB, PZU zmieniło warunki przetargu na informatyzację firmy.

PARKIET

Telekomunikacji grozi kara

Za przekazanie do URT niewłaściwych danych dotyczących przychodów z dzierżawy łączy telekomunikacyjnych w 2000 roku, TP S.A. grozi kara do 440 mln zł. Operator ma 7 dni na złożenie wyjaśnień. (s. 1)

Zysk EBITDA w przyszłym roku

Po 9 miesiącach br. Telefonia Lokalna Dialog zanotowała 18 mln zł straty EBITDA, przy przychodach na poziomie 227,6 mln zł. Od początku przyszłego roku, operator będzie miał dodatni wskażnik EBITDA. (s. 3)

150 mln USD na inwestycje

Świadczenie połączeń międzystrefowych rozpoczął Energis, trzeci z niezależnych operatorów. Usługi będą kierowane do klientów biznesowych. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Mocniejsza pozycja Nokii

W III kw. br., według Gartner Dataquest, Nokia miała 33,4% rynku producentów telefonów komórkowych. Fińska firma wyprzedza Motorolę (15,7%) i Ericssona (8%). (s. 6)

Nowa lokata jednoroczna Inteligo

Inteligo wprowadza do swojej oferty jednoroczne i trzyletnie lokaty. (s. 9)

PULS BIZNESU

Informatyzacja PZU jednak się przedłuży

Przetarg wartości 1 mld zł na informatyzację PZU może nie zostać rozstrzygnięty do końca grudnia br. Według nieoficjalnych informacji PB, PZU zmienił część warunków stawianych oferentom. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

TV zamiast PC

Na początku grudnia br. na polskim rynku mają pojawić się telewizory umożliwiające surfowanie po Internecie. "webTelewizor" jest produkowany w Turcji, w Polsce jego jedynym dystrybutorem będzie firma Magickbox. (s. 26)