Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Nasila się ucieczka inwestorów z Deutsche Telekom. Po ubiegłotygodniowej sprzedaży potężnego pakietu akcji firmy przez Deutsche Bank, przedstawiciele telekomu, którego wartość rynkowa zmalała w ciągu tygodnia o 22 mld EUR, nie wykluczają wystąpienia na drogę sądową.

PRAWO I GOSPODARKA

Działa już StalPortalUruchomiona została kolejna elektroniczna platforma handlu metalami. Ponad połowę udziałów w StalPortalu posiada ComputerLand, jednak w ciągu dwóch lat zamierza zmniejszyć swój udział do ok. 20%. Inwestycje w platformę pochłoną, licząc z wydatkami do końca br., 4,5 mln zł. Według planów, obroty na elektronicznej giełdzie maja do końca roku wynieść około 50 mln zł. Wciągu dwóch lat StalPortal zamierza opanować około 70% rynku, na którym działają już ce-market, należący do Prokomu i Impexmetalu, oraz StalNet, którego właścicielami są Stalprodukt oraz Huta Sendzimira. (s. 1, 5)

Akcje Hogi po 2,25Na wczorajszej sesji zadebiutowały akcje Hogi. Pierwsze notowanie osiągnęło 2,25 zł. Cena emisyjna z przełomu maja i kwietnia akcji serii D, których spółka uplasowała 2 mln, wynosiła 4,5 zł. (s. 1, 11)

JTT zaopatrzy CERN w serwery AdaxWrocławski JTT wygrał przetarg na dostarczenie serwerów do mieszczącego się w Szwajcarii Europejskiego Centrum Badań Jądrowych. We wrześniu br. wysłana zostanie pierwsza partia serwerów Adax, o wartości 420 tys. zł. (s. 5)

PARKIET

Grupa Optimusa na plusieGraupa kapitalowa Optimusa zarobiła w II kwartale br. ponad 30 mln zł. Udało się więc zniwelować stratę z pierwszego kwartału i zakończyć pierwsze półrocze z 11,8 mln zł na plusie. W II kwartale sprzedaż przyniosła spółkom grupy 141 mln zł, z czego 73% przypadało na firmę – matkę. (s. 2)

Sonera rezygnuje z norweskiej licencjiFiński koncern zdecydował się na oddanie uzyskanej za 18 mln EUR licencji na świadczenie usług UMTS w Norwegii. Oznacza to niepowodzenie całego konsorcjum Broadband Mobile, w skład którego oprócz Sonery wchodził norweski Enitel. Norwegowie wycofali się jako pierwsi, a Sonerze nie udało się znaleźć nowego partnera. W oficjalnym komunikacie stwierdzono, że rynek norweski był rynkiem marginalnym i nieobecność na nim nie przełoży się na zaangażowanie Sonery w innych krajach. (s. 10)

RZECZPOSPOLITA

Vodafone nie wyjdzie z JaponiiVodafone zaprzeczył doniesieniom, jakoby planował zamienić swoje udziały w Japan Telecom Co Ltd na większy pakiet akcji spółki zależnej J-Phone. Brytyjski operator posiada obecnie 45% pakiet udziałów w Japan Telecom. (s. B3)

GAZETA WYBORCZA

Bankowa zabawa w głuchy telefonW zeszłym tygodniu DB nieoczekiwanie sprzedał pakiet 44 mln akcji Deutsche Telekom. Zarządy obu podmiotów mają spotkać się, aby rozmawiać o dalszej przyszłości. PO sprzedaży, akcje DT poszły w dół o blisko 20%, w poniedziałek sięgając ceny 18,71 DEM za sztukę. Wartość rynkowa DT spadła w ciągu kilku dni o 22 mld EUR. Niemiecki telekom nie wyklucza wystąpienia na drogę prawną przeciw swojemu dotychczas wiernemu sojusznikowi. (s. 18)