Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Inwestorzy giełdowi grają na akcjach TP SA, licząc na rychłe porozumienie MSP z France Telecom. Jeżeli potwierdzą się pogłoski, to FT kupi akcje około 50% drożej niż wynosi teraz giełdowy kurs TP S.A.

GAZETA WYBORCZA

Plotka na kursieKursy akcji TP S.A. skoczył podczas wczorajszych notowań giełdowych o blisko 8%. Na akcje TP S.A. przypadła wczoraj prawie połowa wartość wszystkich giełdowych transakcji. Popularność operatora wynika z faktu, że według nie potwierdzonych opinii skarb państwa jest bliski zakończenia negocjacji z France Telecom na temat realizacji opcji zakupu 10-proc. pakietu akcji TP S.A. Kontrahenci porozumieli się prawdopodobnie na poziomie 24-25 zł za akcję. (s.15)

PARKIET

Akcje Szeptela po 30 złZarząd Szeptela ustalił cenę emisji nowych akcji spółki. Przyniesie ona od 90 do 240 mln zł w zależności od wielkości emisji, która waha się między 3 a 7,95 mln akcji. Giełdowy kurs akcji operatora oscyluje około 30,5 zł. (s.2)

RZECZPOSPOLITA

Mikroprocesor powstrzyma złodzieiJeżeli nie rozpocznie się na masową skalę dystrybucja "chipowych" kart płatniczych, to straty z tytułu oszustw przy płatnościach sięgną w Europie 600 mln USD do 2005 r. W bieżącym natomiast najwięcej oszustw dokonano używając skradzionych kart lub też wykorzystując dane użytkownika karty w Internecie. W krajach naszego regionu internetowe oszustwa zdarzają się najczęściej w Czechach. (s.B4)

PRAWO I GOSPODARKA

Onet i Wirtualna Polska nadal najpopularniejszeWedług badań TNS OBOP 19% Polaków deklarowało w czerwcu posiadanie dostępu do Internetu. W rankingu spontanicznej znajomości portali wciąż Onet wyprzedza WP a na trzecim miejscu plasuje się Interia. (s.5)

PULS BIZNESU

BGŻ wyda 150 mln zł na system informatycznyBGŻ wybrał dostawcę systemu informatycznego, którym będzie Apexim we współpracy z łódzką firmą Wonlok. Jest to pierwszy przypadek wyboru polskiego systemu pośród krajowych banków. Analitycy powątpiewają w słuszność tej decyzji, ale BGŻ argumentuje, że tego wymaga współpraca z licznymi instytucjami państwowymi i bankami spółdzielczymi, które należą do grupy BGŻ. System Eurobank będzie wdrażany pilotażowo w IV kw. br. a pełna implementacja nastąpi w roku przyszłym. (s.3)

BRE Bank może teraz wycofać Best z GPWBRE Bank zamierza wprowadzić mBank na giełdę dzięki licencji Banku Częstochowa. Placówki częstochowskiego banku posłużą do organizacji detalicznej sieci BRE - Multibanku. Pierwotnie Multibank jako pierwszy miał trafić na parkiet, ale szybki rozwój mBanku spowodował, że zarząd BRE zmienił plany. (s.5)