Wtorkowy Przegląd Prasy

Jeśli France Telecom nie kupi do 31 lipca br. 10% akcji TP S.A., resort skarbu przeprowadzi drugą publiczną ofertę do 30% akcji.

PULS BIZNESU

Vivendi zbuduje silnego konkurenta dla TP S.A.

Inwestycja Vivendi w aktywa Elektrimu ma charakter wieloletni. Polski holding może stać się silnym graczem nr 2 na rynku telekomunikacyjnym – powiedział Michel Picot, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Elektrimu z ramienia Vivendi, w rozmowie z Pulsem Biznesu. (s. 4)

TP S.A.: jeśli nie FT, to na giełdy

Jeśli France Telecom nie kupi do 31 lipca br. 10% akcji TP S.A., resort skarbu przeprowadzi drugą publiczną ofertę do 30% akcji. Analitycy oceniają, że ze sprzedaży 30% akcji telekomu można uzyskać 9 mld zł, czyli połowę dochodów prywatyzacyjnych przewidzianych na ten rok. (s. 7)

Pięć banków szuka już dostawców IT

Przynajmniej pięć polskich banków z drugiej dziesiątki największych rodzimych instytucji finansowych czeka jeszcze wybór dostawcy scentralizowanego systemu informatycznego. Jest to szansa dla branży IT. (s. 8)

TP S.A. wybierze system billingowy w sierpniu

Do końca sierpnia br. TP S.A. wybierze jeden system billingowy, który zastąpi cztery funkcjonujące obecnie. Trwa organizacja konsorcjów, które wezmą udział w przetargu. Do walki stanie Computerland wspólnie z Kenanem, i Spin oraz najbardziej prawdopodobny zwycięzca – Sofrecom. (s. 10)

PARKIET

Emax się nie sprzedał

Publiczna oferta spółki nie doszła do skutku. Na razie jednak nie wiadomo, czy Emax wycofa się z publicznego obrotu czy jeszcze raz spróbuje ubiegać się o notowania na GPW. Zarząd spółki nie podjął dotychczas w tej sprawie żadnej decyzji. (s. 1)

GAZETA WYBORCZA

Rozmowy przerywane

Abonenci Ery GSM będą mogli już w najbliższych dniach korzystać z połączeń telefonicznych przerywanych reklamami, za to średnio dziesięciokrotnie tańszych niż normalne. Centertel nie wyklucza wprowadzenia podobnej usługi jeszcze w tym roku. (s. 16)