Wtorkowy Przegląd Prasy

Kontrowersje towarzyszące debiutowi giełdowemu Areny mogą, zdaniem analityków, utrudnić innym spółkom internetowym pozyskiwanie środków na rynku publicznym.

PRAWO I GOSPODARKA

Zły przykład Areny

Zdaniem analityków Arena bardzo utrudni innym spółkom internetowym pozyskiwanie środków na rynku publicznym. Inwestorzy z dystansem zaczynają podchodzić do sprzedawanych przez tego typu podmioty akcji. (s. 1)

Energis kupił spółkę Cel

Energis kupił od Formusa 100-proc. pakiet udziałów spółki Cel Polska, specjalizującej się w dostępie do sieci cyfrowej za pomocą linii radiowych. Przejęcie zwiększy zasięg telekomunikacyjnej sieci światłowodowej i umożliwi Energis rozwiązanie problemu ostatniej mili, czyli bezpośredniego dostępu do abonenta. (s. 4)

PULS BIZNESU

Elektrim ma kłopoty z PenneCom

Elektrim złoży zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie, który zdecydował o zabezpieczeniu roszczenia holenderskiego inwestora Pilickiej Telefonii do kwoty 32 mln USD. (s. 4)

Xtrade: po GPW przyjdzie Compaq

W ciągu trzech miesięcy ukształtuje się akcjonariat Xtrade – platformy internetowej wymiany handlowej założonej przez Optimusa. Do spółki weszli już BRE Bank, Commercial One i Giełda Papierów Wartościowych, a ostatnim akcjonariuszem ma być amerykański Compaq, który obejmie 15% akcji. (s. 4)

Interia zwiększy płynność

WZA Interii zaplanowane na 30 czerwca br. ma podjąć uchwałę w sprawie konwersji ponad 283 tys. akcji imiennych na akcje zwykłe, co stanowi 4,3% kapitału akcyjnego. Akcje zadebiutują na GPW w lipcu, co może źle wpłynąć na wycenę spółki. (s. 7)

PARKIET

Spółka chce uzyskać ponad 32 mln zł

WZA 4Media ma zmienić uchwałę w sprawie emisji akcji serii H. Z propozycji wynika, że nowych walorów będzie więcej niż planowano, ale tak jak dotychczasowe oferty zostaną one skierowane do inwestorów kwalifikowanych. Spółka pragnie sprzedać 18 mln akcji po 1,8 zł, z wyłączeniem prawa poboru. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Pączkowanie Emaksa

Od 26 do 29 czerwca będzie trwała publiczna oferta Emaksa – poznańskiej firmy informatycznej. W ub.r . spółka zanotowała przychody w wysokości 167 mln zł. W transzy dla inwestorów instytucjonalnych znajdzie się 1,41 mln akcji, a dla inwestorów indywidualnych – 300 tys. Cena emisyjna walorów zostanie podana 23 czerwca br. (s. 27)