Wtorkowy Przegląd Prasy

Emisja kolejnego portalu, Areny, nie cieszyła się w pierwszych jej dniach dużym powodzeniem. Subskrypcja potrwa do 8 czerwca.

PULS BIZNESU

Drobni inwestorzy niechętni Arenie

Brak specjalnych zachęt do kupna akcji, małe zainteresowanie ze strony indywidualnych inwestorów, oraz małe kolejki w biurach maklerskich - tak wyglądały pierwsze godziny publicznej subskrypcji Areny. Ale portal może być spokojny o jej powodzenie. Jego zarząd podpisał bowiem umowę o subemisję z konsorcjum dziewięciu banków (str. 9).

Sieciowe banki coraz bardziej popularne

Sukces Inteligo skłonił BRE Bank do zmiany koncepcji działania mBanku. Obie spółki zapowiadają rozbudowanie tanich ofert kredytowych. Inteligo wprowadziło możliwość otwierania kont osobistych na początku maja i od tej pory wpłynęło 7,5 tys. wniosków o otwarcie rachunku. Biznesplan zakłada, że w rok po uruchomieniu działalności bank ten otworzy 100-120 tys. kont (str. 4).

PARKIET

YoYo dla STG

STGroup zwiększy do 100 proc. udział w warszawskiej spółce Spin. Dzięki temu uzyska pośrednio kontrolę na Internetem Idea, właścicielem portalu YoYo. Celem tej transakcji jest objęcie większościowego udziału w kapitale II (str. 4).

Szeptel z kapitałem docelowym

WZA Szeptela nie podjęło, wbrew wcześniejszym planom, uchwały o subskrypcji akcji serii H. Upoważniło natomiast zarząd do emisji papierów w ramach tzw. kapitału docelowego. Zgromadzenie upoważniło także zarząd do podwyższenia do 1 czerwca 2002 r. kapitału o nie więcej niż 7,95 mln zł w drodze emisji maksymalnie 7,95 mln walorów (str. 6).

PRAWO I GOSPODARKA

Ofensywa Pro Futuro

Plany inwestycyjne spółki Pro Futuro zakładają przeznaczenie do 2003 r. 500 mln zł w rozbudowę szerokopasmowej sieci transmisji danych, oraz dostępu do Internetu. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy firma wydała na inwestycje 120 mln zł (str. 9).

GAZETA WYBORCZA

STOEN da Sieć

STOEN - dystrybutor energii cieplnej w Warszawie, udostępni swoją sieć światłowodową innym operatorom. Nieoficjalnie wiadomo, że trwają negocjacje z Netią. W przyszłości firma mogłaby zaoferować, oprócz dostaw energii, także dostęp do Internetu i usługi telekomunikacyjne (str. 23).