Wtorkowy Przegląd Prasy

Oczekiwane decyzje w sprawie zmian personalnych w zarządzie Elektrimu dziś nie zapadną. Rada nadzorcza nie przewiduje takiego punktu na swoim posiedzeniu.

PARKIET

Nie będzie zmian w Elektrimie

Podczas dzisiejszego posiedzenia rad nadzorczej Elektrimu nie powinno dojść do zmian personalnych w zarządzie - dowiedziała się gazeta. Zostaną natomiast przedstawione propozycje Deutsche Telekom i Vivendi dotyczące przyszłości aktywów telekomunikacyjnych holdingu. Vivendi proponuje m.in. fuzję Elektrimu z Elektrimem Telekomunikacja. (str. 1).

Giełda bez Optimusa?

Jedną z rozważanych koncepcji restrukturyzacji Optimusa jest notowanie na giełdzie tylko części portalowej składającej się z Onetu i DRQ - wynika z nieoficjalnych informacji. Oznaczałoby to, że zarzucono koncepcję wprowadzenia na parkiet dwóch spółek powstałych w wyniku podziału Optimusa na część technologiczną i portalową. Zarząd spółki nie potwierdza tych doniesień. (str. 1).

PRAWO I GOSPODARKA

Zmiany w Chemiskórze

Zwołane na 21 czerwca walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki zmieni jej statut. Dzięki temu kapitał akcyjny zostanie podniesiony z 15 do 22 mln zł. Zmodyfikowana zostanie także uchwała WZA z 2 stycznia dotycząca emisji akcji serii H. (str. 12).

Zadowoleni klienci e-banków

Klienci wirtualnych banków są zadowoleni z usług tych instytucji - wynika z raportu firmy badawczej Gomez. Stali klienci e-banków zdają sobie sprawę z tego, że dzięki globalnej Sieci nie tracą czasu na stanie w kolejkach i otrzymują wysoce spersonalizowaną usługę. Jednocześnie 31 proc. mało usatysfakcjonowanych klientów e-banków rozważa zmianę dostawcy usług internetowych. Co ciekawe 50,2 proc. badanych nie ma pojęcia, czy tradycyjne banki, z usług których korzystają, mają swoje internetowe odpowiedniki. (str. 6).

RZECZPOSPOLITA

Rusza NOM

Niezależny Operator Międzystrefowy zamierza na przełomie czerwca i lipca rozpocząć świadczenie międzymiastowych usług telekomunikacyjnych. Spółka chce osiągnąć rentowność w 2003 lub 2004 r. NOM to jedna z trzech firm, które przed rokiem uzyskały koncesję na świadczenie takiej działalności. (str. B2).