Wtorkowy Przegląd Prasy

Prokom i ComputerLand po raz kolejny starły się. Tym razem był pretekstem był przetarg na dostawę kart elektronicznych w Śląskiej Regionalnej Kasie Chorych.

PULS BIZNESU

ComputerLand kontra ProkomNajwiększy kontrakt ComputerLandu w sektorze zdrowia może zakończyć się skandalem. Wygrany przez firmę przetarg na dostawę systemu kart elektronicznych dla Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych o wartości 22 mln zł odbył się z naruszeniem ustawy o zamówieniach publicznych. Tak przynajmniej twierdzi Prokom, rywal ComputerLandu w tym przetargu. Gdyńska firma utrzymuje, iż umowa z ComputerLandem naraża Śląską Kasę na poważne straty finansowe. (str. 6)

PARKIET

Getin po 3,5 złCena emisyjna akcji Getinu została ustalona na 3,5 zł. Zadecydował o tym book building, w którym wystąpiła spora nadsubskrypcja. Od dziś można składać zapisy na walory spółki. Inwestorom indywidualnym Getin oferuje 0,5 mln papierów, zaś instytucjonalnym 4,8 mln. (str. 2)

PRAWO I GOSPODARKA

Elektrim zapłaci Eastbridge?Elektrim powinien zapłacić Eastbridge ok. 37 mln USD - taką decyzję według nieoficjalnych informacji podjął wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie. Chodzi o zabezpieczenie roszczeń Eastbridge wynikające z objęcia przez holding akcji Easy Net i AGS New Media. Elektrim nie chciał komentować tych doniesień. (str. 11)

GAZETA WYBORCZA

Zadyszka spółek ITWyniki czołowych spółek informatycznych w I kwartale 2001 r., choć lepsze niż przed rokiem, potwierdzają spowolnienie wzrostu branży. Spółki, po słabym 2000 r. powoli zaczęły wychodzić z dołka. Jednak nienajlepsze wyniki netto świadczą o tym, iż spółki IT ciągle odczuwają skutki obniżenia marż na rynku. (str. 25)

RZECZPOSPOLITA

Od lipca połączenia międzymiastowe nie tylko w TP S.A.Od lipca tego roku zaczną działać konkurenci TP S.A. na rynku połączeń międzymiastowych - obiecali wczoraj Komisji Europejskiej polscy negocjatorzy. Zapewnili też, że rząd przed wakacjami prześle prześle do Sejmu ustawę liberalizującą polski rynek audiowizualny (str. B2).