Wtorkowy Przegląd Prasy

Solorz przejmuje Sferię... Siemens wycofuje się z komputerów... Play może zmienić właściciela... Microsoft skupuje przecenione akcje... Rozdmuchane koszty osobowe pogrążyły Infovide-Matrix... Streżyńska chce zmniejszenia opłat za częstotliwości radiowe...

COMPUTERWORLD

Bliski koniec DSL

Rosnąca liczba użytkowników i wykorzystywanego przez nich pasma, a także perspektywa pojawienia się usług nowej generacji wymuszają rozwój fizycznej warstwy sieci dostępowych, której wymagań nie jest w stanie spełnić DSL.

http://p1.idg.pl/r/97906

RZECZPOSPOLITA

Solorz przejmuje Sferię

Zygmunt Solorz-Żak dostał zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką Sferia.

http://www.rp.pl/artykul/67344,194330_Solorz_przejmuje_Sferie.html

Internet goni telewizję

Wydatki na reklamę w sieci już w tym roku mogą przekroczyć miliard złotych. Na taką gotówkę nie mogą liczyć gazety, outdoor czy radio. Więcej wyda się tylko na telewizję i magazyny.

http://www.rp.pl/artykul/67344,194563_Internet_goni_telewizje_.html

GAZETA WYBORCZA

Podbij, a za zakupy zapłacą inni

Płacą wszyscy, wygrywa jeden. W Polsce ruszyły internetowe serwisy, w których można kupić odtwarzacz, telewizor czy pralkę za śmiesznie małe pieniądze. Pod warunkiem że masz nerwy na wodzy i nie wciągniesz się w hazard.

http://wyborcza.pl/1,82244,5722129,Podbij__a_za_zakupy_zaplaca_inni.html

Siemens wycofa się z komputerów?

Niemiecki koncern kilka lat temu zrezygnował z walki o rynek telefonów komórkowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że teraz zamierza pozbyć się udziałów w Fujitsu Siemens.

http://wyborcza.pl/1,82244,5722135,Siemens_wycofa_sie_z_komputerow_.html

PULS BIZNESU

Przebadany Play może zmienić właściciela

Powraca temat sprzedaży Playa. Z informacji Pulsu Biznesu wynika, że audytor przeprowadza due diligence w spółce na rzecz skandynawskiego inwestora.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=42f9c5d0-685d-4260-9d5f-39ad6458d4ae&open=sec

Streżyńska chce zmniejszenia opłat za częstotliwości radiowe

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska chce zmniejszenia opłat za częstotliwości dla szerokopasmowych sieci internetowych w gminach o małej gęstości zaludnienia.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=3881e311-0be2-4920-bb7a-896ef191b883

PARKIET

Rozdmuchane koszty osobowe pogrążyły Infovide-Matrix

Szybkie zwiększanie zatrudnienia pod zlecenia, które nie nadeszły, powodowało, że zarząd Infovide-Matrix musiał skorygować prognozy finansowe na bieżący rok.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=619217

Microsoft skupuje przecenione akcje

Microsoft, piąta na świecie spółka pod względem kapitalizacji, ogłosił w poniedziałek plany odkupienia swoich walorów za 40 mld USD oraz zwiększenia kwartalnej dywidendy o 18 proc. Rada nadzorcza przyjęła także projekt, umożliwiający spółce emisję papierów dłużnych o wartości do 6 mld USD.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=619259