Wtorkowy Przegląd Prasy

Producent słodyczy będzie operatorem... E-komunikacja z ZUS: rząd wprowadzi okres przejściowy... Więcej na reklamę internetową niż radiową... TV w komórkach może przynieść 400 mln zł... Szef Samsunga rezygnuje... Asseco jest niedoszacowana przez rynek...

COMPUTERWORLD

SOA: czym jest, czym nie jest?Coraz silniej uwidacznia się w przedsiębiorstwach trend opierania infrastruktury IT na architekturze SOA (Service Oriented Architecture).

http://p1.idg.pl/r/fd468

RZECZPOSPOLITA

Snickers Mobile na komórkowoProducent słodyczy będzie operatorem. Liczy na 100 tys. użytkowników, którzy kupują jego batoniki.

http://rp.pl/artykul/124087.html

Szef Samsunga rezygnujePrezes południowokoreańskiego koncernu

, Li Kun Hi, oskarżony o unikanie płacenia podatków i nadużycie zaufania firmy, powiadomił, że ustąpi ze stanowiska.

http://rp.pl/artykul/124161.html

GAZETA PRAWNA

Znikną kolejki po bezpieczne podpisy - rząd wprowadzi okres przejściowyFirmy zatrudniające ponad pięciu pracowników będą musiały kupić urządzenia do bezpiecznego podpisu dopiero po upływie ważności podpisów niekwalifikowanych wydawanych przez ZUS.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14631,znikna_kolejki_po_bezpieczne_podpisy_rzad_wprowadzi_okres_przejsciowy.html

Nie będzie przymusu e-podpisu od lipcaRząd proponuje wprowadzenie okresu przejściowego dla firm, które nie kupiły certyfikatów. Przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, bo unikną kolejek. Eksperci rynku krytykują nowe certyfikaty, które będą działały wyłącznie w systemie Windows.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14650,nie_bedzie_przymusu_e_podpisu_od_lipca.html

Dla wielu małych firm barierą jest cenaZamiast samemu kupować e-podpis, firmy wolą zlecić obsługę biurom rachunkowym, którym służą one do obsługi wielu klientów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14632,dla_wielu_malych_firm_bariera_jest_cena.html

Reklama: internet przegonił radioRynek reklamy internetowej w Polsce pokonał pierwszą ważną barierę. Po raz pierwszy w historii reklamodawcy wydali więcej na promocję w sieci niż w stacjach radiowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14625,reklama_internet_przegonil_radio.html

TV w komórkach może przynieść 400 mln złSpór o kształt i sposób organizacji mobilnej telewizji, to jednocześnie dyskusja o podział kilkuset milionów złotych przychodów, jakie rocznie może przynieść usługa.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14609,tv_w_komorkach_moze_przyniesc_400_mln_zl.html

PULS BIZNESU

Adam Góral: Asseco jest niedoszacowana przez rynek"Cena akcji na GPW w ostatnich miesiącach oscyluje wokół poziomu 70 zł, podczas gdy kapitalizacja rynkowa spółki po fuzji z Prokomem Software wynosi prawie 5 mld zł" - powiedział PAP Adam Góral. Jak stwierdził, plany międzynarodowe spółki są obiecujące, dlatego zasługuje ona na lepszą wycenę.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7bfefdba-a8d4-4ec0-b117-d1775bb8566e

POLSKA

W 2012 roku Polska będzie e-państwem jak EstoniaZnikną kolejki do okienek, opryskliwi urzędnicy nie będą już nas denerwować. Niemal wszystko załatwimy nie ruszając się z domu. Wystarczy, że siądziemy przed komputerem podłączonym do internetu.

http://www.polskatimes.pl/2,32696.htm

DZIENNIK

Komórki zasilane wodą na rynku w 2010Samsung Electro-Mechanics opracował baterię do komórek zasilaną wodą. Według tego, co czytamy na stronie Samsunga, gdy komórkę włączyć, metal i woda w telefonie wchodzą w reakcję, powstaje wodór. Gaz przepływa do ogniwa, gdzie wchodzi w reakcję z tlenem. Nowość w tym taka, że inne wodorowe ogniwa do produkcji potrzebują metanolu, a urządzenie Samsunga jedynie wody.

http://www.dziennik.pl/hitech/article159519/Komorki_zasilane_woda_na_rynku_w_2010.html