Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Producent słodyczy będzie operatorem... E-komunikacja z ZUS: rząd wprowadzi okres przejściowy... Więcej na reklamę internetową niż radiową... TV w komórkach może przynieść 400 mln zł... Szef Samsunga rezygnuje... Asseco jest niedoszacowana przez rynek...

COMPUTERWORLD

SOA: czym jest, czym nie jest?Coraz silniej uwidacznia się w przedsiębiorstwach trend opierania infrastruktury IT na architekturze SOA (Service Oriented Architecture).

http://p1.idg.pl/r/fd468

RZECZPOSPOLITA

Snickers Mobile na komórkowoProducent słodyczy będzie operatorem. Liczy na 100 tys. użytkowników, którzy kupują jego batoniki.

http://rp.pl/artykul/124087.html

Szef Samsunga rezygnujePrezes południowokoreańskiego koncernu Samsung, Li Kun Hi, oskarżony o unikanie płacenia podatków i nadużycie zaufania firmy, powiadomił, że ustąpi ze stanowiska.

http://rp.pl/artykul/124161.html

GAZETA PRAWNA

Znikną kolejki po bezpieczne podpisy - rząd wprowadzi okres przejściowyFirmy zatrudniające ponad pięciu pracowników będą musiały kupić urządzenia do bezpiecznego podpisu dopiero po upływie ważności podpisów niekwalifikowanych wydawanych przez ZUS.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14631,znikna_kolejki_po_bezpieczne_podpisy_rzad_wprowadzi_okres_przejsciowy.html

Nie będzie przymusu e-podpisu od lipcaRząd proponuje wprowadzenie okresu przejściowego dla firm, które nie kupiły certyfikatów. Przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, bo unikną kolejek. Eksperci rynku krytykują nowe certyfikaty, które będą działały wyłącznie w systemie Windows.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14650,nie_bedzie_przymusu_e_podpisu_od_lipca.html

Dla wielu małych firm barierą jest cenaZamiast samemu kupować e-podpis, firmy wolą zlecić obsługę biurom rachunkowym, którym służą one do obsługi wielu klientów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14632,dla_wielu_malych_firm_bariera_jest_cena.html

Reklama: internet przegonił radioRynek reklamy internetowej w Polsce pokonał pierwszą ważną barierę. Po raz pierwszy w historii reklamodawcy wydali więcej na promocję w sieci niż w stacjach radiowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14625,reklama_internet_przegonil_radio.html

TV w komórkach może przynieść 400 mln złSpór o kształt i sposób organizacji mobilnej telewizji, to jednocześnie dyskusja o podział kilkuset milionów złotych przychodów, jakie rocznie może przynieść usługa.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/14609,tv_w_komorkach_moze_przyniesc_400_mln_zl.html

PULS BIZNESU

Adam Góral: Asseco jest niedoszacowana przez rynek"Cena akcji Asseco Poland na GPW w ostatnich miesiącach oscyluje wokół poziomu 70 zł, podczas gdy kapitalizacja rynkowa spółki po fuzji z Prokomem Software wynosi prawie 5 mld zł" - powiedział PAP Adam Góral. Jak stwierdził, plany międzynarodowe spółki są obiecujące, dlatego zasługuje ona na lepszą wycenę.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7bfefdba-a8d4-4ec0-b117-d1775bb8566e

POLSKA

W 2012 roku Polska będzie e-państwem jak EstoniaZnikną kolejki do okienek, opryskliwi urzędnicy nie będą już nas denerwować. Niemal wszystko załatwimy nie ruszając się z domu. Wystarczy, że siądziemy przed komputerem podłączonym do internetu.

http://www.polskatimes.pl/2,32696.htm

DZIENNIK

Komórki zasilane wodą na rynku w 2010Samsung Electro-Mechanics opracował baterię do komórek zasilaną wodą. Według tego, co czytamy na stronie Samsunga, gdy komórkę włączyć, metal i woda w telefonie wchodzą w reakcję, powstaje wodór. Gaz przepływa do ogniwa, gdzie wchodzi w reakcję z tlenem. Nowość w tym taka, że inne wodorowe ogniwa do produkcji potrzebują metanolu, a urządzenie Samsunga jedynie wody.

http://www.dziennik.pl/hitech/article159519/Komorki_zasilane_woda_na_rynku_w_2010.html