Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Testy cyfrowej telewizji komórkowej... TP SA nie dostanie taryfy ulgowej... Toshiba przegrywa i rośnie... Wojna o e-rachunki... Nie będzie tantiem od komórek...

COMPUTERWORLD

Prawdziwa wartość konsultinguW ostatniej dekadzie rynek konsultingu urósł prawie dwukrotnie, zarówno biorąc pod uwagę poziom wydatków na usługi doradcze, jak i liczbę zatrudnionych w firmach doradczych. Mimo rosnącego zainteresowania tymi usługami, roli konsultanta wciąż towarzyszy wiele nieporozumień.

http://p1.idg.pl/r/d48eb

RZECZPOSPOLITA

Cyfrowa telewizja komórkowaW Warszawie i okolicach można już oglądać telewizję cyfrową na ekranie telefonu komórkowego.

http://rp.pl/artykul/94666.html

Nie będzie tantiem od komórekUrzędnicy europejscy zastanawiają się nad znaczącym ograniczeniem korzystnego dla artystów systemu opłat od urządzeń, płyt i kaset. Oferują im jednak dłuższą ochronę autorskich praw majątkowych - nawet do 95 lat.

http://rp.pl/artykul/94811.html

Kiedy wolno rozsyłać e-maile z informacją handlowąTrudno przesądzić, czy przesłanie e-maila z ofertą handlową na adres firmy udostępniony na jej stronie internetowej będzie uznane za spam.

http://rp.pl/artykul/94684.html

Strona z anonsami seksualnymi to nie kuplerstwoUdostępnianie miejsca na stronie internetowej na ogłoszenia seksualne jest działalnością gospodarczą i nie stanowi udzielania pomocy do uprawiania nierządu - uznała krakowska prokuratura.

http://rp.pl/artykul/94646.html

Toshiba przegrywa i rośnieJapońska firma zamierza zrezygnować z produkcji i wprowadzenia na rynek sprzętu wideo w standardzie HD-DVD, bo przegrała batalię z formatem Blu-ray popieranym przez Sony. Analitycy uznali to za mądre posunięcie.

http://rp.pl/artykul/94847.html

GAZETA.PL

Gdy internet milczyNiepełnosprawni już raz musieli wypowiedzieć wojnę symbolicznym trzem schodom, by ktokolwiek zwrócił uwagę na ich problemy. Czy podobną wojnę o internet będą musieli stoczyć niewidomi?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4940394.html

PULS BIZNESU

Pachnie wojną o e-rachunkiPapierowe rachunki za prąd, gaz, telefon, kablówkę niedługo trafią na śmietnik historii. Zaczęła się walka o elektroniczne faktury.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=64372acd-ab5d-4f06-b509-44629ceee2ea&date=2008-02-19

(dostęp płatny)

Eurotel przejmieKomórkowy dystrybutor podwoił przychody, a zysk netto skoczył o 170 proc. Spółka zapowiada kolejne akwizycje sieci sprzedaży.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=9fd20a81-f024-4893-9151-e1e1382d8624&date=2008-02-19

(dostęp płatny)

TP SA nie dostanie taryfy ulgowejNiech telekom bierze się do roboty, a nie próbuje wymusić ustawowe preferencje dla inwestycji - mówi regulator i konkurenci.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=9c3174fa-3f2c-42fc-bcbc-14735ea33a8e&date=2008-02-19

(dostęp płatny)

POLITYKA

Szyfry na cyfręW 2014 r. - zapewne jako ostatni w Unii - wprowadzimy naziemną telewizję cyfrową. 6 mln gospodarstw domowych będzie musiało kupić nowy telewizor lub dekoder. Rodacy na ten temat na razie niewiele wiedzą, a rząd jeszcze mniej.

http://technopolis.polityka.pl/2008/telewizja-cyfrowa