Wtorkowy Przegląd Prasy

Plany TP SA rozjuszyły jej rywali... Opera skarży Microsoft w KE... Księgi wieczyste będą online... KGHM, PKN i Węglokoks mają pieniądze na akcje Polkomtela... W Poznaniu internet za darmo dla każdego?... Włoski operator podzieli się sam...

COMPUTERWORLD

5 powodów, z których polubisz Firefox 3

Chociaż druga wersja beta Firefox 3 to wydanie skierowane jest przede wszystkim do testerów i programistów, postanowiliśmy przyjrzeć się nowym funkcjom tej - drugiej po Internet Explorerze - najpopularniejszej przeglądarce na świecie. Oto powody, które sprawią, że Firefox 3 będzie lepszy.

http://p1.idg.pl/r/90da4

Ranking najbardziej innowacyjnych firm ze świata

Czy za kilka lat będziemy mówić o powszechnie stosowanej technologii natryskiwania paneli słonecznych na elewacje domów? A może o wymianie zastawek bez interwencji chirurga lub biometrycznej weryfikacji głosu przez policję?

http://p1.idg.pl/r/57d81

RZECZPOSPOLITA

Japończycy szykują kontratak

Sony zakłada w Polsce spółkę, która będzie działać wyłącznie na rynku gier komputerowych. Firma ma pomóc producentowi wyprzedzić amerykański Microsoft w walce o nabywców konsoli najnowszej generacji.

http://rp.pl/artykul/83889.html

Księgi wieczyste będą online

Za dwa lata księgi wieczyste będzie można przeglądać, nie ruszając się z domu. Wystarczy mieć komputer i dostęp do Internetu.

http://rp.pl/artykul/83844.html

Paszporty poczekają na odciski palców

Osoby odbierające dokument paszportowy za granicą będą musiały poczekać na możliwość sprawdzenia, czy dane biometryczne (w postaci wizerunku twarzy) zamieszczone w tym dokumencie są zgodne ze stanem faktycznym.

http://rp.pl/artykul/83781.html

GAZETA PRAWNA

KGHM, PKN i Węglokoks mają pieniądze na akcje Polkomtela

Jeśli wiedeński trybunał arbitrażowy uzna, że duński telekom TDC może sprzedać pakiet akcji Polkomtela, to polscy udziałowcy operatora sieci Plus muszą szykować 1,65 mld zł.

http://p1.idg.pl/r/dd7bc

2,2 tys. osób może odejść z pracy w TP

Zarząd Telekomunikacji Polskiej chce, by w tym roku z firmy dobrowolnie odeszło 2,2 tys. pracowników.

http://p1.idg.pl/r/82516

GAZETA WYBORCZA

Włoski operator podzieli się sam

Urzędujący od miesiąca prezes Telecom Italia chce podzielenia jego spółki na część detaliczną i hurtową.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4837687.html

Opera skarży Microsoft w Komisji Europejskiej

Komisja Europejska wszczęła nowe śledztwo przeciwko Microsoftowi. Amerykański koncern informatyczny po raz kolejny jest podejrzewany o łamanie prawa konkurencji.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4837681.html

W Poznaniu internet za darmo dla każdego?

Do końca tego roku darmowy internet poznaniacy i turyści będą mieli już nie tylko na Starym Rynku i w okolicach, ale też nad Maltą. Jednak nie jest pewne, czy wypalą ambitne plany objęcia darmową siecią całego Poznania.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4833787.html

PULS BIZNESU

Plany TP SA rozjuszyły jej rywali

Operatorzy są oburzeni, że TP żąda ochrony w zamian za miliardowe inwestycje w nowoczesną sieć, a Anna Streżyńska węszy podstęp.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=a419003b-2f28-47bb-a123-bba5d34ab48d&date=2008-01-15

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Jak przekręcać stronice w książce z e-papieru?

Najnowsze dziecko z małżeństwa LG i Philipsa, czternastocalowy e-papier ma rozdzielczość 1280x800 i elastyczność rumuńskiej gimnastyczki.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article108359/Jak_przekrecac_stronice_w_ksiazce_z_e_papieru_.html

POLITYKA

Wrzuć monettę

Dzięki Internetowi już wkrótce będziemy mogli tanio pożyczać sobie pieniądze. A ci, którzy mają nadmiar gotówki, zarobią więcej niż na lokatach. Wszystko to bez pośrednictwa banków. Brzmi pięknie. Ale czy się spełni?

http://technopolis.polityka.pl/2008/pozyczki-przez-internet

GAZETA BANKOWA

Miliadrowe straty

Ostrzeżeń o niebezpieczeństwach czyhających na użytkowników internetu w ubiegłym roku nie brakowało, jednak takie ostrzeżenia nie są wystarczającym zabezpieczeniem, o czym co jakiś czas przekonywaliśmy się boleśnie.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie