Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Plany TP SA rozjuszyły jej rywali... Opera skarży Microsoft w KE... Księgi wieczyste będą online... KGHM, PKN i Węglokoks mają pieniądze na akcje Polkomtela... W Poznaniu internet za darmo dla każdego?... Włoski operator podzieli się sam...

COMPUTERWORLD

5 powodów, z których polubisz Firefox 3Chociaż druga wersja beta Firefox 3 to wydanie skierowane jest przede wszystkim do testerów i programistów, postanowiliśmy przyjrzeć się nowym funkcjom tej - drugiej po Internet Explorerze - najpopularniejszej przeglądarce na świecie. Oto powody, które sprawią, że Firefox 3 będzie lepszy.

http://p1.idg.pl/r/90da4

Ranking najbardziej innowacyjnych firm ze świataCzy za kilka lat będziemy mówić o powszechnie stosowanej technologii natryskiwania paneli słonecznych na elewacje domów? A może o wymianie zastawek bez interwencji chirurga lub biometrycznej weryfikacji głosu przez policję?

http://p1.idg.pl/r/57d81

RZECZPOSPOLITA

Japończycy szykują kontratakSony zakłada w Polsce spółkę, która będzie działać wyłącznie na rynku gier komputerowych. Firma ma pomóc producentowi wyprzedzić amerykański Microsoft w walce o nabywców konsoli najnowszej generacji.

http://rp.pl/artykul/83889.html

Księgi wieczyste będą onlineZa dwa lata księgi wieczyste będzie można przeglądać, nie ruszając się z domu. Wystarczy mieć komputer i dostęp do Internetu.

http://rp.pl/artykul/83844.html

Paszporty poczekają na odciski palcówOsoby odbierające dokument paszportowy za granicą będą musiały poczekać na możliwość sprawdzenia, czy dane biometryczne (w postaci wizerunku twarzy) zamieszczone w tym dokumencie są zgodne ze stanem faktycznym.

http://rp.pl/artykul/83781.html

GAZETA PRAWNA

KGHM, PKN i Węglokoks mają pieniądze na akcje PolkomtelaJeśli wiedeński trybunał arbitrażowy uzna, że duński telekom TDC może sprzedać pakiet akcji Polkomtela, to polscy udziałowcy operatora sieci Plus muszą szykować 1,65 mld zł.

http://p1.idg.pl/r/dd7bc

2,2 tys. osób może odejść z pracy w TPZarząd Telekomunikacji Polskiej chce, by w tym roku z firmy dobrowolnie odeszło 2,2 tys. pracowników.

http://p1.idg.pl/r/82516

GAZETA WYBORCZA

Włoski operator podzieli się samUrzędujący od miesiąca prezes Telecom Italia chce podzielenia jego spółki na część detaliczną i hurtową.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4837687.html

Opera skarży Microsoft w Komisji EuropejskiejKomisja Europejska wszczęła nowe śledztwo przeciwko Microsoftowi. Amerykański koncern informatyczny po raz kolejny jest podejrzewany o łamanie prawa konkurencji.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4837681.html

W Poznaniu internet za darmo dla każdego?Do końca tego roku darmowy internet poznaniacy i turyści będą mieli już nie tylko na Starym Rynku i w okolicach, ale też nad Maltą. Jednak nie jest pewne, czy wypalą ambitne plany objęcia darmową siecią całego Poznania.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4833787.html

PULS BIZNESU

Plany TP SA rozjuszyły jej rywaliOperatorzy są oburzeni, że TP żąda ochrony w zamian za miliardowe inwestycje w nowoczesną sieć, a Anna Streżyńska węszy podstęp.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=a419003b-2f28-47bb-a123-bba5d34ab48d&date=2008-01-15

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Jak przekręcać stronice w książce z e-papieru?Najnowsze dziecko z małżeństwa LG i Philipsa, czternastocalowy e-papier ma rozdzielczość 1280x800 i elastyczność rumuńskiej gimnastyczki.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article108359/Jak_przekrecac_stronice_w_ksiazce_z_e_papieru_.html

POLITYKA

Wrzuć monettęDzięki Internetowi już wkrótce będziemy mogli tanio pożyczać sobie pieniądze. A ci, którzy mają nadmiar gotówki, zarobią więcej niż na lokatach. Wszystko to bez pośrednictwa banków. Brzmi pięknie. Ale czy się spełni?

http://technopolis.polityka.pl/2008/pozyczki-przez-internet

GAZETA BANKOWA

Miliadrowe stratyOstrzeżeń o niebezpieczeństwach czyhających na użytkowników internetu w ubiegłym roku nie brakowało, jednak takie ostrzeżenia nie są wystarczającym zabezpieczeniem, o czym co jakiś czas przekonywaliśmy się boleśnie.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie