Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

SAP kupuje Business Objects... Europa popiera podział TP S.A...Rosną wydatki na IT... Asseco Czech Republic zadebiutuje na GPW... Telewizory na milimetry... Wciąż mało u nas Internetu... Wierność w sieci...

COMPUTERWORLD

SAP kupuje Business Objects za 6,8 mld USDTo pierwsze tak duże przejęcie w historii SAP. Połączenie obu firm ma umożliwić SAP poszerzenie funkcjonalności własnych systemów zintegrowanych o narzędzia do analizy danych. Ma też pomóc w konkurencji na rynku oprogramowania klasy Business Intelligence m.in. z Oracle.

http://p1.idg.pl/r/4c2dd

Asseco Czech Republic zadebiutuje na GPWOstateczna data debiutu zależy od spełnienia szeregu warunków, jak również politycznej i makroekonomicznej sytuacji w Polsce. Możliwy jest również debiut spółki na praskiej giełdzie. Kapitał pozyskany z publicznej oferty akcji Asseco Czech Republic zamierza przeznaczyć na przejęcia lokalnych spółek w celu uzupełnienia oferty. Władze firmy nie wykluczają również akwizycji "czeskiego lidera branży IT".

http://p1.idg.pl/r/31a57

RZECZPOSPOLITA

Rejestracja e-dzienników i czasopismObowiązujące prawo prasowe nie upoważnia do tego, by istniejącą w Internecie swobodę publicznego komunikowania objąć rejestracyjnym reżimem - uważają profesorowie prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

http://www2.rp.pl/artykul/60888.html

GAZETA PRAWNA

Europejscy regulatorzy telekomunikacyjni popierają przepisy, które przyspieszą podział TPEuropejska Grupa Regulatorów uznała, że podział operatora powinien znaleźć się w arsenale środków, jakimi dysponuje regulator rynku telekomunikacyjnego. Zwiększa to szanse na podział TP.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2066.218.0.39.10.1.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Telewizory na milimetryProducenci zaczęli wyścig o to, kto zaoferuje widzowi najcieńszy telewizor. Najnowszy prototyp pokazany w Japonii ma milimetr grubości.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4559950.html

GAZETA.PL

Wciąż mało u nas InternetuPrzed Słowacją i Meksykiem, ale po USA i większości krajów Unii Europejskiej. Z najnowszego raportu OECD wynika, że Polska znalazła się na piątym od końca miejscu pod względem dostępu do szerokopasmowego internetu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4559947.html

PULS BIZNESU

Gartner: wydatki na IT sięgną w tym roku 3,1 bln USDGlobalne wydatki na technologie informacyjne przekroczą w tym roku 3,1 bln USD, prognozuje firma badawcza Gartner Inc. Oznacza to 8 proc. wzrost w porównaniu z 2006 rokiem.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=796a4a82-bfac-4103-befe-3996f1a5e3d1

POLITYKA

Wierność w sieciDostawcy Internetu kuszą niższymi cenami i szybszymi łączami. Wymagają za to nawet trzyletniej lojalności. To ryzykowny cyrograf, bo na rynku dostępu do sieci szykuje się wiele pokus.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead33&news_cat_id=1091&news_id=230838&layout=18&forum_id=11831&fpage=Threads&page=text

Kod w okuFirma Rehoboth Tech zaprezentowała Irikon Flash Menory - pierwszy na świecie pendrive wyposażony w autoryzację dostępu na podstawie obrazu tęczówki oka.

http://technopolis.polityka.pl/?p=162