Wtorkowy Przegląd Prasy

SAP kupuje Business Objects... Europa popiera podział TP S.A...Rosną wydatki na IT... Asseco Czech Republic zadebiutuje na GPW... Telewizory na milimetry... Wciąż mało u nas Internetu... Wierność w sieci...

COMPUTERWORLD

SAP kupuje Business Objects za 6,8 mld USD

To pierwsze tak duże przejęcie w historii SAP. Połączenie obu firm ma umożliwić SAP poszerzenie funkcjonalności własnych systemów zintegrowanych o narzędzia do analizy danych. Ma też pomóc w konkurencji na rynku oprogramowania klasy Business Intelligence m.in. z Oracle.

http://p1.idg.pl/r/4c2dd

Asseco Czech Republic zadebiutuje na GPW

Ostateczna data debiutu zależy od spełnienia szeregu warunków, jak również politycznej i makroekonomicznej sytuacji w Polsce. Możliwy jest również debiut spółki na praskiej giełdzie. Kapitał pozyskany z publicznej oferty akcji Asseco Czech Republic zamierza przeznaczyć na przejęcia lokalnych spółek w celu uzupełnienia oferty. Władze firmy nie wykluczają również akwizycji "czeskiego lidera branży IT".

http://p1.idg.pl/r/31a57

RZECZPOSPOLITA

Rejestracja e-dzienników i czasopism

Obowiązujące prawo prasowe nie upoważnia do tego, by istniejącą w Internecie swobodę publicznego komunikowania objąć rejestracyjnym reżimem - uważają profesorowie prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

http://www2.rp.pl/artykul/60888.html

GAZETA PRAWNA

Europejscy regulatorzy telekomunikacyjni popierają przepisy, które przyspieszą podział TP

Europejska Grupa Regulatorów uznała, że podział operatora powinien znaleźć się w arsenale środków, jakimi dysponuje regulator rynku telekomunikacyjnego. Zwiększa to szanse na podział TP.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2066.218.0.39.10.1.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Telewizory na milimetry

Producenci zaczęli wyścig o to, kto zaoferuje widzowi najcieńszy telewizor. Najnowszy prototyp pokazany w Japonii ma milimetr grubości.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4559950.html

GAZETA.PL

Wciąż mało u nas Internetu

Przed Słowacją i Meksykiem, ale po USA i większości krajów Unii Europejskiej. Z najnowszego raportu OECD wynika, że Polska znalazła się na piątym od końca miejscu pod względem dostępu do szerokopasmowego internetu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4559947.html

PULS BIZNESU

Gartner: wydatki na IT sięgną w tym roku 3,1 bln USD

Globalne wydatki na technologie informacyjne przekroczą w tym roku 3,1 bln USD, prognozuje firma badawcza Gartner Inc. Oznacza to 8 proc. wzrost w porównaniu z 2006 rokiem.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=796a4a82-bfac-4103-befe-3996f1a5e3d1

POLITYKA

Wierność w sieci

Dostawcy Internetu kuszą niższymi cenami i szybszymi łączami. Wymagają za to nawet trzyletniej lojalności. To ryzykowny cyrograf, bo na rynku dostępu do sieci szykuje się wiele pokus.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead33&news_cat_id=1091&news_id=230838&layout=18&forum_id=11831&fpage=Threads&page=text

Kod w oku

Firma Rehoboth Tech zaprezentowała Irikon Flash Menory - pierwszy na świecie pendrive wyposażony w autoryzację dostępu na podstawie obrazu tęczówki oka.

http://technopolis.polityka.pl/?p=162