Wtorkowy Przegląd Prasy

Asseco Poland i Prokom Software podpisały porozumienie o fuzji... Action chce potroić przychody... Kolejna zmiana zarządu w Optimusie... TP S.A. inwestuje 500 mln zł w Internet... Sony wprowadza do oferty "organiczny" telewizor... Pierwszy polski polityk w Second Life...

COMPUTERWORLD

Nokia: 8,1 mld USD za nawigację w telefonie

Fińska Nokia wyda rekordową sumę 8,1 mld USD za firmę tworzącą cyfrowe mapy - Navteq. Dzięki temu w większej liczbie modeli telefonów tego producenta pojawią się funkcje nawigacyjne.

http://p1.idg.pl/r/f4cb7

Kolejna zmiana zarządu w Optimusie

Rada nadzorcza Optimusa odwołała Jarosława Ołowskiego ze stanowiska prezesa zarządu spółki. Jego miejsce zajmie Zbigniew Jasiołek.

http://p1.idg.pl/r/d1aa3

Hakerzy rozpracowują lukę w iPhone'ie?

W minionym tygodniu sporo uwagi w mediach poświęcono najnowszemu uaktualnieniu dla oprogramowania iPhone'a - wersji 1.1.1. Co ciekawe, cała dyskusja dotyczyła tylko jednego faktu (tego, iż zainstalowanie go utrudnia życie użytkownikom, którzy złamali zabezpieczenia telefonu) - podczas gdy poprawka ta usuwa aż 10 poważnych luk w zabezpieczeniach oprogramowania najnowszego produktu Apple.

http://p1.idg.pl/r/0f758

RZECZPOSPOLITA

Action chce potroić przychody

Po udanym roku finansowym 2006/2007 jeden z największych dystrybutorów i producentów sprzętu IT zamierza w ciągu najbliższych trzech lat potroić przychody do 6 mld zł .

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_071002/ekonomia/ekonomia_a_11.html

Asseco Poland i Prokom Software podpisały porozumienie o fuzji

Wczoraj i Prokom Software poinformowały, że zawarły porozumienie o połączeniu. Podpisały też z Ryszardem Krauzem i z Prokom Investments warunkową umowę sprzedaży 2,98 mln akcji (czyli 21,49 proc. kapitału) Prokomu Software. Asseco sfinansuje tę transakcję z kredytu bankowego.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_071002/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Telekomunikacja: jaki charakter ma wynik kalkulacji kosztów złożony przez przedsiębiorcę

Czy przepisy prawa pozwalają prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej na dalszą regulację rynku telekomunikacyjnego, bez uwzględnienia wysokości opłat wynikających z dokumentów złożonych przez Telekomunikację Polską - zastanawia się aplikant radcowski z kancelarii Wierzbowski Eversheds.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_071002/prawo/prawo_a_14.html

GAZETA PRAWNA

TP: kolejne 500 mln zł inwestycji w Internet

Do końca 2009 roku ponad 500 mln zł zainwestuje PTK Centertel w budowę bezprzewodowej sieci dostępu do internetu z wykorzystaniem technologii CDMA2000.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2061.218.0.39.6.2.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Ale szoł

Polskie firmy idą śladem amerykańskich i zaczynają produkować widowiska internetowe z własnymi markami w roli głównej. Właśnie wystartował reality show zrobiony przez Allegro.pl.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4538722.html

GAZETA.PL

Pierwszy polski polityk w Second Life

W Second Life pojawił się pierwszy polski polityk. Jego tożsamość pozostaje na razie nieznana. Wiadomo jedynie, że 28 września w wirtualnym świecie Second Krakow. Kim jest internauci dowiedzą się w 1 października o 14.00.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4536303.html

Sony wprowadza do oferty "organiczny" telewizor

Koncern Sony zaprezentował w przeddzień rozpoczęcia targów CEATEC pierwszy telewizor wykorzystujący technologię OLED, który dostępny będzie w sprzedaży. Model XEL-1 wyposażony jest w 11-calowy panoramiczny wyświetlacz, potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 960 x 540 pikseli i trafi do sklepów w grudniu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4536172.html

DZIENNIK

Robot prawie jak człowiek

W ostatni czwartek Barcelona podejmowała gościa szczególnego rodzaju. Na imprezie pod wiele znaczącym tytułem "Dni robotyki" po raz pierwszy w Europie mogliśmy obejrzeć najnowszą wersję słynnego japońskiego androida Asimo. Potrafi on to, czego nie umieli jego poprzednicy: biegać, samodzielnie podać rękę, a nawet drinka.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=255&ShowArticleId=62430

PULS BIZNESU

Wiceprezes Prokomu "zabiera zabawki"

Dnia 1 października 2007 roku Rada Nadzorcza Prokom Investments przyjęła rezygnację wiceprezesa Zbigniewa Okońskiego. Zajmie się on teraz firmą Robyg, którą - jako prezes - chce wprowadzić na GPW.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=91e2ecf4-9c54-47b3-bc63-7af5bbe0aa90

NEWSWEEK

Jak komputery zdobyły Świat

Kiedyś zajmowały całe pokoje. Dziś mieszczą się w kieszeni. Jedno pokolenie zmieniło świat technologii.

http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=20141

PRZEKRÓJ

Oligarchy portret ocenzurowany

Czy Ryszard Krauze istnieje naprawdę? Sądząc po amnezji, która dotknęła jego znajomych, można mieć wątpliwości.

http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3059&Itemid=50

OUTSOURCING MAGAZINE

Liberalizacja - konkurencja - deregulacja

W ostatniej dekadzie sektor telekomunikacji został otwarty dla konkurencji we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. I choć teoretycznie rynek regulowany jest przede wszystkim prawidłami wolnego rynku (co pozwoliło na wejście nań wielu nowym firmom i obniżeniu cen), szybki rozwój nowych technologii i nadal bardzo mocna pozycja lokalnych regulatorów nie pozostawia wątpliwości - jest jeszcze wiele do zrobienia.

http://www.outsourcing.com.pl/3318,telekom_i_ludzie.html

Swój czy obcy

Ludzie w outsourcingu to zawsze temat drażliwy. Branża IT nie jest czymś wyjątkowym. Zwłaszcza że outsourcing w tej dziedzinie jest najbardziej rozpowszechniony, a rynek pracownika nie oszczędza przedsiębiorców. Czy warto zatem odchudzać dział IT z nadmiaru etatów za pomocą outsourcingu?

http://www.outsourcing.com.pl/cms/?id=3325