Wtorkowy Przegląd Prasy

GTS Energis poprawił wyniki... Acer połyka Gateway... Walka o kasę w e-eterze... Operatorzy tną koszty... Satelitarne ożywienie w europie... Co z prezes UKE po wyborach?... W Dolinie Krzemowej milionerzy czują się biedni...

COMPUTERWORLD

Satelitarne ożywienie w Europie

Komisja Europejska zatwierdziła projekt "jednolitej europejskiej procedury wyboru systemów dostarczania ruchomych usług satelitarnych (Mobile Satellite Services - MSS)". Decyzja ta ma przyspieszyć rozwój mobilnej telewizji satelitarnej oraz szerokopasmowych usług komunikacyjnych łączących transmisję satelitarną i komórkową w krajach UE.

http://p1.idg.pl/r/8135f

RZECZPOSPOLITA

Operatorzy tną koszty

Ceny usług telekomunikacyjnych spadają, a razem z nimi przychody operatorów. Telekomy starają się jak najwięcej wycisnąć z zatrudnionych na etat.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070828/ekonomia/ekonomia_a_5.html

Co z prezes UKE po wyborach?

Szef urzędu nadzorującego rynek telekomunikacyjny traci stanowisko po wyborach - taka była praktyka ostatnich lat. Na razie jednak opozycja komplementuje obecną prezes.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070828/ekonomia/ekonomia_a_7.html

GAZETA WYBORCZA

Acer połyka Gateway

Acer zapłaci 710 mln dol. za przejęcie Gatewaya, popularnego w Stanach producenta komputerów. Tym samym tajwańska spółka stanie się graczem numer trzy w branży.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4438309.html

Walka o kasę w e-eterze

Amerykańskie rozgłośnie internetowe walczą o obniżenie tantiem. Na razie wywalczyły tyle, że zamiast co roku płacić nawet kilkaset milionów dolarów, będą płaciły maksymalnie 50 tys.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4438310.html

GAZETA.PL

W Dolinie Krzemowej milionerzy czują się biedni

Menlo Park w Kalifornii. To tutaj według wszelkich definicji - poza swoją własną i sąsiadów z Doliny Krzemowej - Hal Stager osiągnął sukces życiowy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4437114.html

PULS BIZNESU

GTS Energis poprawił wyniki

Spółka telekomunikacyjna GTS Energis zwiększyła w II kw. zysk EBITDA o 14 proc. w skali roku, do 5,5 mln EUR. W całym I półroczu EBITDA spółki wyniósł 10,8 mln EUR, w stosunku do 9,5 mln EUR przed rokiem.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=5fd33a33-a854-4cdb-ac85-35bd1db48d0d&date=2007-08-28

(dostęp płatny)

GAZETA BANKOWA

Frontowe narzędzia

Dobra infrastruktura teleinformatyczna instytucji finansowych jest bezwzględnym warunkiem rozwoju inżynierii finansowej.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie

POLITYKA

Ostry dyżur

14% polskich Internautów natrafia w sieci na pornografię dziecięcą. Jak się zachowują? Ponad połowa szybko zamyka stronę, jedna trzecia zapoznaje się z treścią, a zaledwie 5% zgłasza popełnienie przestępstwa.

http://technopolis.polityka.pl/?p=137