Wtorkowy Przegląd Prasy

Netia wprowadza nową ofertę pakietową... Prezes Streżyńska znowu nielegalna?... Multimediom i TP SA nie jest po drodze... II półrocze będzie lepsze dla spółek informatycznych... Nowy portal Fly.pl zmobilizował turystycznych konkurentów... Agora chce potroić przychody z internetu w trzy lata... Tygodnik Powszechny w "Second Life"...

RZECZPOSPOLITA

Multimediom i TP SA nie jest po drodze

Połączenie z TP mogłoby mieć sens, stwierdził w wywiadzie dla "Parkietu" Andrzej Rogowski, szef Multimedia Polska. Prezes trzeciej co do wielkości sieci kablowej w Polsce (ok. 600 tys. abonentów) zastrzegł jednocześnie, że pomiędzy spółkami nie toczą się żadne rozmowy. Analitycy wątpią, by w ogóle kiedykolwiek do nich doszło.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070821/ekonomia/ekonomia_a_14.html

GAZETA PRAWNA

II półrocze będzie lepsze dla spółek informatycznych

Wzrost gospodarczy i coraz większe inwestycje spowodowały, że w I półroczu rosły zamówienia w branży IT. Nie wszystkie giełdowe spółki potrafiły przełożyć to na dobre wyniki. W II półroczu ma być jednak lepiej.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2031.81.0.39.7.2.0.1.htm

Nowy portal Fly.pl zmobilizował turystycznych konkurentów

Niemiecka spółka Comvel uruchomiła w Polsce nowy portal turystyczny Fly.pl. Nowy gracz szykuje się do mocnego wejścia w zimowym sezonie.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2031.81.0.39.6.2.0.1.htm

Agora: potroimy przychody z internetu w trzy lata

Portal Gazeta.pl zamierza w ciągu trzech lat potroić przychody i wskoczyć na trzecie miejsce na rynku portali - mówi GP szef pionu internet Agory.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2031.81.0.39.5.2.0.1.htm

GAZETA.PL

Prezes Streżyńska znowu nielegalna?

Prezes UKE został powołany niezgodnie z prawem - uznał w poniedziałek po raz drugi Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jednak wcześniej legalności nie zakwestionował m.in. Sąd Najwyższy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4404150.html

PULS BIZNESU

Netia wprowadza nową ofertę pakietową

Netia wprowadziła w poniedziałek nową ofertę pakietową "surfuj i rozmawiaj" zarówno dla klientów korzystających z sieci Netii, jak i Telekomunikacji Polskiej SA. Przedstawiciele spółki deklarują, że ich oferta może być nawet o 1 tys. zł tańsza (w przypadku umowy na 3 lata) od propozycji TP SA.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=8f7504fc-50db-4c9c-a0de-2d10f7706818

NFI Midas: ACC ma umowę dystrybucyjną z Hutchison 3G

Spółka kontrolowana przez NFI Midas podpisała z brytyjskim Hutchison 3G umowę o dystrybucji. Oznacza to możliwość uruchomienia sprzedaży połączeń komórkowych bezpośrednio klientowi lub też poprzez pośrednika.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0e5aab2e-463a-4c17-8e03-f8fd9f46caf2

Tygodnik Powszechny w "Second Life"

Tygodnik Powszechny, jak wiele innych firm i instytucji na świecie, postanowił otworzyć swoją siedzibę w Second Life - wirtualnym świecie popularnej gry - poinformowała w poniedziałek PAP Agnieszka Kościuszko z działu promocji pisma.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=89b578e1-1a89-465f-8117-0834bafa1025

GAZETA BANKOWA

Cyberzarządzanie

Prawa wolnego rynku są bezwzględne. O sukcesie firmy decyduje klient, a więc o jego względy zabiegają wszyscy handlowcy. Skuteczni będą tylko wtedy, gdy cała firma będzie działała sprawnie.

http://www.gazetabankowa.pl/pl/dokumenty/technologie