Wtorkowy Przegląd Prasy

ABC Data przybywa na odsiecz... Unia chce podziału TP S.A... Operatorzy czekają z tanim roamingiem... Rusza internetowy skup... Elektroniczne rozliczenia z ZUS na nowych zasadach... Interia: jeszcze co najmniej pięć serwisów w tym roku... Koniec wojny o tanie laptopy dla dzieci z Trzeciego Świata... Psychologiczne gierki cyberprzestępców...

RZECZPOSPOLITA

Unia chce podziału TP S.A.

Bruksela uważa, że ceny dostępu do sieci są wciąż za wysokie z powodu postawy monopolistów. Ma na to sposób - zamierza ułatwić władzom ich rozbijanie.

http://rzeczpospolita.pl/dodatki/pierwsza_strona_070717/pierwsza_strona_a_2.html

Sankcje dla monopolistów

Bruksela szykuje nowe regulacje dla rynku telekomunikacyjnego. Urząd Komunikacji Elektronicznej może dostać od Komisji Europejskiej nową broń w sporze z TP SA. Ma ona pomóc w walce o tańszy Internet.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070717/ekonomia/ekonomia_a_4.html

Rusza internetowy skup

Pierwszy raz rolnicy będą mogli negocjować ceny sprzedaży nie tylko na targowiskach, ale i w skupie. Taką możliwość zapewnia startująca właśnie na Warszawskiej Giełdzie Towarowej internetowa platforma przetargowa.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070717/ekonomia/ekonomia_a_8.html

ABC Data przybywa na odsiecz

Optimus podpisał w poniedziałek umowę o współpracy z ABC Data, największym dystrybutorem sprzętu informatycznego w kraju. Notowania Optimusa krótko po rozpoczęciu sesji poszły w górę, w pewnym momencie zyskując blisko 59 proc. Ostatecznie zwyżka wyniosła 23,1 proc.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070717/ekonomia/ekonomia_a_17.html

Elektroniczne rozliczenia z ZUS na nowych zasadach

Ponad 800 tysięcy firm, które przesyłają do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe drogą elektroniczną, będzie mogło już za kilka dni korzystać z alternatywnych programów, np. z Janosika.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070717/prawo/prawo_a_9.html

Koniec wojny o tanie laptopy dla dzieci z Trzeciego Świata

Rosną szanse wejścia na rynek komputerów przenośnych przeznaczonych specjalnie dla krajów rozwijających się. Tego typu maszyny trafią do sprzedaży już pod koniec roku.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070717/nauka/nauka_a_1.html

GAZETA PRAWNA

Interia: jeszcze co najmniej pięć serwisów w tym roku

Celem strategicznym portalu Interia.pl jest w tym momencie prześcignięcie portalu Wirtualnej Polski. Spółka zakłada w tym roku 30-proc. wzrost przychodów. Ma w tym pomóc uruchomienie od pięciu do ośmiu kolejnych dużych serwisów.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2007.81.0.39.8.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Operatorzy czekają z tanim roamingiem

Nie ma zaskoczenia - operatorzy do ostatniej chwili będą czekać z zaoferowaniem nowej taryfy roamingowej. Dlatego skorzystamy z niej najwcześniej we wrześniu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4318929.html

Psychologiczne gierki cyberprzestępców

Wyłudzenia pieniędzy i informacji - takie są cele cyberprzestępców. Metody działania są coraz bardziej wyrafinowane. Firma McAfee ogłosiła wyniki badania, które demaskuje przestępcze sztuczki. za pomocą których przestępcy wyłudzają od użytkowników komputerów zarówno pieniądze, jak i informacje.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4317766.html