Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Kolejna odsłona cyklu - czy warto kupować komputer Mac... Play przyznaje: reklamy z dziećmi to błąd... Szkoły dostaną sprzęt komputerowy dla niewidomych uczniów... 'Solidarność' w Netii rozpoczęła protest, domaga się podwyżek płac... Prawnuki kompaktu... Między blogiem a prawdą...

GAZETA.PL

Play przyznaje: reklamy z dziećmi to błądSzef marketingu sieci Play Jacek Hensler przyznał, że wykorzystanie wizerunku dzieci w reklamie Playa było błędem - podaje serwis Mediarun.pl. Plakaty, na których osobom siedzącym przy stoliku w klubie przyprawiono twarze dzieci, wzbudziły mnóstwo kontrowersji i zostały zaskarżone do Komisji Etyki Reklamy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,4111698.html

COMPUTERWORLD

Przesiadka na Maca, czyli tam i z powrotem? (część III) Jako, że współczesne komputery Apple stanowią awangardę PC, uznaliśmy że rozsądnym posunięciem będzie dokładne przyjrzenie się współpracy MacBooka z systemami Microsoftu. Na warsztat wzięliśmy Windows XP Professional SP2 oraz Vistę Ultimate PL w edycji 32-bitowej. W tym odcinku spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupować mobilnego Maca wychodząc z założenia, że "w ostateczności uruchomimy na nim Windows". W czwartej, ostatniej części testu, zajmiemy się oprogramowaniem biznesowym i podsumowaniem naszych zmagań z komputerem Apple.

http://p1.idg.pl/r/05503

PULS BIZNESU

Szkoły dostaną sprzęt dla niewidomych uczniówResort edukacji podpisał umowę z Emaksem na dostawę sprzętu komputerowego dla uczniów niewidomych. Z rocznym poślizgiem.

http://www.pb.pl/Issue.aspx?id=42c77a25-bf19-4ebd-b4f4-e8c8617b3773&date=2007-05-08

(dostęp płatny)

'Solidarność' w Netii rozpoczęła protest, domaga się podwyżek płacProtest na tle płacowym rozpoczęła w poniedziałek "Solidarność" działająca w spółce telekomunikacyjnej Netia SA. Budynki firmy w całej Polsce zostały oflagowane. Zarząd spółki jest zdziwiony decyzją związku, ponieważ uważa, że realizuje dotychczasowe ustalenia.

http://www.pb.pl/News.aspx?id=ef2bcae7-c3d8-4b69-bdb5-f71502d2fe02

(dostęp płatny)

NEWSWEEK

Prawnuki kompaktuSetki filmów i terabajty danych zmieszczą się na jednej płycie. Już niedługo pojawią się dyski holograficzne, 300 razy pojemniejsze od DVD.

http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=18608

(wymagane bezpłatne zalogowanie się)

PRZEKRÓJ

Między blogiem a prawdąChoć większość z ponad 70 milionów blogów na świecie to śmieci, te najambitniejsze, prowadzone przez najlepiej poinformowanych już dziś nazywa się piątą władzą.

http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2900&Itemid=103