Wtorkowy Przegląd Prasy

Kolejna odsłona cyklu - czy warto kupować komputer Mac... Play przyznaje: reklamy z dziećmi to błąd... Szkoły dostaną sprzęt komputerowy dla niewidomych uczniów... 'Solidarność' w Netii rozpoczęła protest, domaga się podwyżek płac... Prawnuki kompaktu... Między blogiem a prawdą...

GAZETA.PL

Play przyznaje: reklamy z dziećmi to błąd

Szef marketingu sieci Play Jacek Hensler przyznał, że wykorzystanie wizerunku dzieci w reklamie Playa było błędem - podaje serwis Mediarun.pl. Plakaty, na których osobom siedzącym przy stoliku w klubie przyprawiono twarze dzieci, wzbudziły mnóstwo kontrowersji i zostały zaskarżone do Komisji Etyki Reklamy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,4111698.html

COMPUTERWORLD

Przesiadka na Maca, czyli tam i z powrotem? (część III)

Jako, że współczesne komputery Apple stanowią awangardę PC, uznaliśmy że rozsądnym posunięciem będzie dokładne przyjrzenie się współpracy MacBooka z systemami Microsoftu. Na warsztat wzięliśmy Windows XP Professional SP2 oraz Vistę Ultimate PL w edycji 32-bitowej. W tym odcinku spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupować mobilnego Maca wychodząc z założenia, że "w ostateczności uruchomimy na nim Windows". W czwartej, ostatniej części testu, zajmiemy się oprogramowaniem biznesowym i podsumowaniem naszych zmagań z komputerem Apple.

http://p1.idg.pl/r/05503

PULS BIZNESU

Szkoły dostaną sprzęt dla niewidomych uczniów

Resort edukacji podpisał umowę z Emaksem na dostawę sprzętu komputerowego dla uczniów niewidomych. Z rocznym poślizgiem.

http://www.pb.pl/Issue.aspx?id=42c77a25-bf19-4ebd-b4f4-e8c8617b3773&date=2007-05-08

(dostęp płatny)

'Solidarność' w Netii rozpoczęła protest, domaga się podwyżek płac

Protest na tle płacowym rozpoczęła w poniedziałek "Solidarność" działająca w spółce telekomunikacyjnej Netia SA. Budynki firmy w całej Polsce zostały oflagowane. Zarząd spółki jest zdziwiony decyzją związku, ponieważ uważa, że realizuje dotychczasowe ustalenia.

http://www.pb.pl/News.aspx?id=ef2bcae7-c3d8-4b69-bdb5-f71502d2fe02

(dostęp płatny)

NEWSWEEK

Prawnuki kompaktu

Setki filmów i terabajty danych zmieszczą się na jednej płycie. Już niedługo pojawią się dyski holograficzne, 300 razy pojemniejsze od DVD.

http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=18608

(wymagane bezpłatne zalogowanie się)

PRZEKRÓJ

Między blogiem a prawdą

Choć większość z ponad 70 milionów blogów na świecie to śmieci, te najambitniejsze, prowadzone przez najlepiej poinformowanych już dziś nazywa się piątą władzą.

http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2900&Itemid=103