Wtorkowy Przegląd Prasy

Polska unijnym maruderem we wdrażaniu strategii lizbońskiej... Giełda wybierze system IT... PTC sprzedaje komputery... Może dojść do zmian w akcjonariacie Plusa, które pozwolą firmie wejść na giełdę... Tymczasem Polkomtel planuje zainwestować w tym roku ponad 1 mld zł... Do sądu za faworyzowanie Deutsche Telekom... Ericsson przebił ofertę amerykańskiego Arris na norweskiego Tandberg Television... City Interactive - nowe studio produkcji gier... "Świadek koronny" w internecie... BitTorrent: ściągaj i płać... Wojna na rynku dilerów komórek - Era zaczyna grać va banque...

RZECZPOSPOLITA

Giełda wybierze system

Nowy informatyczny system transakcyjny giełda wybierze spośród ofert Atos Euronext Market Solution i OMX. Ma on być bardziej wydajny, niezawodny i tańszy w utrzymaniu, co przełoży się również na kieszenie inwestorów.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070227/ekonomia/ekonomia_a_3.html

PTC sprzedaje komputery

Era rozpoczęła sprzedaż komputerów przenośnych wraz z usługą dostępu do Internetu. Początki są obiecujące.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070227/ekonomia/ekonomia_a_29.html

ATM zmienia plany inwestycyjne

Zarząd ATM podjął decyzję o bezterminowym zawieszeniu działań mających na celu przejęcie jednego z krajowych operatorów telekomunikacyjnych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070227/ekonomia/ekonomia_a_36.html

City Interactive - nowe studio produkcji gier

Jeden z głównych producentów gier komputerowych w Polsce otworzył w Rzeszowie studio rozwojowe.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070227/ekonomia/ekonomia_a_38.html

Do sądu za faworyzowanie Deutsche Telekom

Po roku wymiany argumentów i pogróżek Komisja Europejska wszczęła wobec Niemiec postępowanie o naruszenie unijnych przepisów.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070227/ekonomia/ekonomia_a_42.html

Walka o Tandberga

Szwedzki producent sprzętu łączności Ericsson przebił ofertę amerykańskiego Arris na norweskiego Tandberg Television (sprzęt nadawczy TV cyfrowej).

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070227/ekonomia/ekonomia_a_58.html

GAZETA PRAWNA

Może dojść do zmian w akcjonariacie Plusa, które pozwolą firmie wejść na giełdę

KGHM Polska Miedź sonduje, za ile brytyjski Vodafone byłby gotów sprzedać swój pakiet Polkomtelu. Miedziowy koncern nie wyklucza też, że jest gotów sprzedać własny pakiet.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1911.81.897.2.4.2.0.1.htm

Polkomtel: zainwestujemy ponad 1 mld zł w 2007 r.

W 2007 roku spadek opłat w rozliczeniach między operatorami telefonii komórkowej sprawi, że rozmowy nadal będą taniały. Nową wojnę na ceny może wywołać wejście na rynek sieci Play. Barierą w rozwoju usług telefonii trzeciej generacji jest brak tanich telefonów 3G.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1911.81.897.3.4.1.0.1.htm

ŻYCIE WARSZAWY

Polska unijnym maruderem

Innowacje w Polsce - brak. Warunki tworzenia nowych firm - złe. Liberalizacja rynku telekomunikacyjnego - leży. To wnioski z najnowszego raportu o rozwoju UE.

http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=&news_id=149919&layout=2&page=text

GAZETA.PL

"Świadek koronny" w internecie

Polskie firmy coraz częściej eksperymentują z dystrybucją swoich filmów i seriali. TVN sprzedaje w internecie swój film fabularny "Świadek koronny".

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3948121.html

BitTorrent: ściągaj i płać

BitTorrent przez ostatnie lata był jednym z głównych wrogów wytwórni filmowych. Wczoraj przedzierzgnął się w internetową wypożyczalnię filmów, ale już z błogosławieństwem Hollywood.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3948120.html

PULS BIZNESU

Era zaczyna grać va banque

Wojna na rynku dilerów komórek. Era chce przejąć sieć dilerską Orange lub Plusa, by ratować własną sprzedaż po stracie Germanosa. Chaos na rynku gwarantowany. Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) chce jak najszybciej odbudować sieć sprzedaży. Utrata ponad 300 punktów należących do Germanosa uderzy w jego sprzedaż już w drugim kwartale. Dotrzymanie tempa konkurentom będzie praktycznie niemożliwe. Era straci m.in. kilkadziesiąt salonów w dużych centrach handlowych. Odbudowa sieci to co najmniej kilkanaście miesięcy. PTC tak długo czekać nie może.

http://www.pb.pl/News.aspx?id=4c1b90d3-18df-4ac7-8927-32e37556968d