Wstrzymano produkcję Logitech Revue dla Google TV

Pojawiły się pogłoski o tym, że Logitech polecił firmie Gigabyte Technology wstrzymanie produkcji urządzenia używanego do obsługi Google TV. Przerwa w produkcji miałaby potrwać do czasu, gdy Google wprowadzi zapowiadane aktualizacje swojej usługi.

Wstrzymano produkcję Logitech Revue dla Google TV
Revue to jedno z urządzeń obsługujących Google TV. Podobny sprzęt produkowany jest przez firmę Sony. Szacuje się, że do końca roku 2010 sprzeda się milion urządzeń przeznaczonych do korzystania z Google TV. Połowę z nich stanowić mają przystawki STB (set-top box) Logitech Revue.

Na blogu Digitimes czytamy, że Logitech poinformował tajwańskie Gibabyte Technology, by firma ta zawiesiła produkcję Revue na okres od grudnia 2010 do stycznia 2011. Anonimowe źródło podaje, że dalsza produkcja ma zostać wznowiona po aktualizacji oprogramowania Google TV.

Rzecznik prasowy Logitech nie skomentowała tej informacji. Potwierdziła natomiast, że w dalszym ciągu urządzenia są dostępne w sprzedaży dla każdego, kto chce z nich skorzystać.

Samo Google TV nie spotyka się tylko z przychylnymi recenzjami. Przede wszystkim, zarzuca się mu brak dostępu do materiałów największych stacji telewizyjnych, które nie zgodziły się na wyświetlanie swoich programów na tej platformie.

Wcześniej pojawiły się też doniesienia na temat rzekomej prośby Google do Toshiby i LG. Te miałyby przełożyć prezentację swojego sprzętu przeznaczonego dla platformy telewizyjnej na przyszły miesiąc. W tym czasie Google TV ma doczekać się aktualizacji.

Do Polski, projekt telewizyjny Google ma trafić w bliżej niesprecyzowanym momencie 2011 roku.