Współtwórca Kinecta przechodzi do Google

Johnny Chung Lee zrezygnował z pracy w Microsoft i rozpoczął przygodę w zespole ds. projektów specjalnych Google. Po dwóch i pół roku pracy nad kontrolerem ruchu Kinect, deweloper zdecydował, że to w Mountain View łatwiej będzie mu spełnić zawodowe marzenia.

W zespole Microsoft Applied Sciences, Chung Lee odpowiadał za odbiór i przetwarzanie ruchu przez Kinecta. W informacji na swoim blogu, deweloper podziękował za współpracę kolegom z Remond i nazwał swoje odejście niezwykle trudną decyzją.

Młody doktor informatyki, specjalizujący się w interakcji między człowiekiem a komputerem, był nam znany jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z Microsoft. W roku 2007, Chung Lee złamał zabezpieczenia kontrolera Wiimote.

Trudno określić, czym informatyk zajmie się w Google. Wiemy tylko, że dołączył do zespołu ds. projektów specjalnych, a sam zainteresowany swoje stanowisko w firmie określa jako Rapid Evaluator.

Chung Lee zajmował się Microsoft Kinect od samego początku, kiedy w korporacji nazywano go Project Natal. W dużej części dzięki niemu, urządzenie jest tak zaawansowane, no i... tym chętnie hackowane przez maniaków sprzętu, którzy bawią się Kinectem, jak Johnny bawił się kiedyś Wiimote.

Konsoli do gier Google jeszcze nie miało, lecz po Nexusie i notebooku Chrome Cr-48, niewiele jest rzeczy, którymi firma mogłaby nas zaskoczyć.