Współpraca Swistak.pl i Okazje.info

W ramach współpracy, w kategoriach wspólnych dla obu serwisów wyświetlane są dobrane tematycznie produkty ze strony partnera.

Użytkownicy Swistak.pl przeglądając interesującą ich kategorię zobaczą trzy najpopularniejsze na okazje.info produkty należące do tej samej kategorii.

Użytkownicy Okazje.info z kolei w analogicznej sytuacji zobaczą dziesięć dobranych wg kategorii aukcji ze Swistak.pl.

Nowe funkcjonalności mają wpłynąć na wzmocnienie pozycji obydwu graczy, jak również ich udziału w rynku. Swistak.pl jest obecnie drugim największym serwisem aukcyjnym w Polsce (po Allegro) z zasięgiem przekraczającym 7 proc. Okazje.info zaś trafiają do niewiele ponad 6 proc. polskich internautów, co daje im 4. pozycję w rankingu porównywarek cen, za (kolejno): Ceneo, Nokaut, Skapiec. (Dane za Megapanel PBI/Gemius, czerwiec 2009). Przypomnę tylko, że przez krótki okres Okazje.info wyprzedzały Nokaut.

Współpraca Swistak.pl i Okazje.info

Okazje.info na Swistak.pl

"Dzięki współpracy ze Swistak.pl nasi użytkownicy uzyskają dostęp do trzech największych kanałów dystrybucji - sklepów internetowych, marketów i aukcji. To daje im maksimum informacji o najlepszych rynkowych cenach produktów - dodaje Bakalarz z Okazje.info." - mówi Milena Bakalarz z działu Marketingu Okazje.info.

W marcu br. serwis aukcyjny Swistak.pl został zintegrowany z serwisem społecznościowym Fotka.pl. Wybrane aukcje ze Świstaka wyświetlane są obecnie na stronach Fotki.