Współpraca AdAction i Zedge

Firma AdAction rozpoczęła współpracę z serwisem Zedge, dostawcą darmowego contentu mobilnego. Partnerstwo zwiększy zasięg mobilnej sieci reklamowej mobiAds, rozwijanej przez AdAction.

W ramach nawiązanej współpracy firma AdAction sprzedawać będzie powierzchnię reklamową na serwisie mobilnym m.zedge.net, reklamy pełnoekranowe przed grami i aplikacjami pobieranymi z tego serwisu oraz reklamy na stronie WWW. Oferta dostępna będzie w ramach tworzonej przez AdAction mobilnej sieci reklamowej mobiAds.

Zedge to jeden z największych globalnych dostawców darmowego contentu mobilnego skupiający również społeczność, która ma możliwość dodawania własnych aplikacji. Specjalizuje się w dostarczaniu darmowych multimediów (dzwonki, tapety, gry oraz programy) na telefony komórkowe i urządzenia przenośne. Jak podano w komunikacie, ze strony www.zedge.net każdego miesiąca korzysta około 10 milionów użytkowników, a liczba pobrań przekracza 100 milionów.

Adam Semik, dyrektor sprzedaży w AdAction zapowiada, że trwają rozmowy mające na celu zawarcie kolejnych strategicznych dla firmy partnerstw.

Sieć reklamy mobilnejhttp://www.mobiads.pl to projekt uruchomiony przez AdAction pod koniec ubiegłego roku. Sieć, która wg zapewnień właścicieli dociera do ponad dwóch milionów unikalnych użytkowników komórek, specjalizuje się w sprzedaży reklam w przestrzeni mobilnej, w serwisach WAP oraz w grach i aplikacjach na telefony komórkowe i urządzenia przenośne.

Źródło: http://adaction.dlaprasy.pl