Wspólny projekt wideo Agory i Grupy ATM

Agora S.A. oraz ATM Grupa S.A. podpisały umowę przedwstępną o utworzeniu spółki, oferującej treści wideo w innowacyjnej formie. Jak udało nam się dowiedzieć produkt, który powstanie w wyniku działania nowej spółki ma być skierowany do zwykłego użytkownika internetu.

Działalność spółki ma się koncentrować na produkcji i dystrybucji formatów wideo w postaci cyfrowej i udostępnianiu ich przez internet.

Czy dzięki nowej spółce powstanie pierwszy w Polsce sklepi i wypożyczalnia z filmami do pobrania? -Na razie nie udzielamy więcej informacji. Projekt jest w fazie wstępnej, czekamy m.in. na zgodę UOKiK- powiedziała Internet Standard Urszula Szwed-Strych, rzecznik prasowa Agory.

Kapitał zakładowy spółki wyniesie 4 mln zł, każdy z udziałowców obejmie w nim 50% udziałów.

Wspólne przedsięwzięcie z Grupą ATM, ma być dla Agory kolejnym krokiem w realizacji długoterminowej strategii rozwoju w obszarze nowych mediów.

Spółka zostaje zawiązana w wyniku trzymiesięcznej współpracy pomiędzy firmami w zakresie prac badawczych i rozwoju innowacyjncyh formatów wideo, informuje Agora w komunikacie.

Agora ogłosiła 1,5 miesiąca temu, że utworzy newsroom multimedialny, to już drugie zapowiedziane w tym roku przedsięwzięcie związane z rynkiem nowych mediów.

Sprostowanie

Projekt jest realizowany przez Agorę wspólnie z Grupą ATM S.A., a nie firmą ATM S.A. jak błędnie napisaliśmy. Za zaistniałą pomyłkę najmocniej przepraszamy.

Jendocześnie informujemy, że spółka Grupa ATM S.A. nie ma nic wspólnego z projektem Cineman.

Aktualizacja: 29 czerwca 2007 14:05

W artykule pojawiły się błędne informacje, które zostały skorygowane. Przepraszamy.