Wspólnota walki z phishingiem

Symantec poinformował o powołaniu grupy Phish Report Network, zajmującej się oszustwami internetowymi. W projekcie uczestniczą takie firmy, jak eBay, Google, PayPal, RSA Security, Wells Fargo i Yahoo.

Członkowie sieci, tacy jak eBay czy RSA Security przekazują adresy witryn, które zostały rozpoznane jako fałszywe. Firma Symantec gromadzi te dane, a następnie rozsyła je do pozostałych uczestników grupy, takich jak Google, Yahoo i Netscape. Firmy te wykorzystują dostarczone informacje w swoich rozwiązaniach i usługach, aby ostrzegać użytkowników lub filtrować dostęp do fałszywych witryn internetowych, co zapewnia lepszą ochronę klientów indywidualnych i firm przed zagrożeniami typu "phishing".

Wspólnota walki z phishingiem

Zasada działania Phish Report Network

Według najnowszego raportu firmy Symantec na temat zagrożeń bezpieczeństwa pochodzących z internetu, w drugiej połowie 2005 roku wykryto ponad 7,92 miliona prób ataków typu "phishing" dziennie, co stanowi wzrost o ponad 5,7 miliona przypadków w porównaniu z pierwszym półroczem ubiegłego roku.

Więcej informacji: Phish Report Network

Phishing

Phishing (spoofing) - w branży komputerowej, oszukańcze pozyskanie poufnej informacji osobistej, jak hasła czy szczegóły karty kredytowej, przez udawanie osoby godnej zaufania, której te informacje są pilnie potrzebne. Jest to rodzaj ataku opartego na inżynierii społecznej.

Źródło: Wikipedia

***

Niebezpieczne wędkowanie. Raport o phishingu.