Wspólni klienci Bankier.pl i mojauto.pl

Portal finansowy Bankier.pl rozpoczął współpracę z internetowym salonem samochodowym mojeauto.pl. Portale udostępnią nawzajem swoim użytkownikom oferowane przez siebie usługi.

Użytkownicy mojeauto.pl będą mogli korzystać z usług Centrum Finansów online, a korzystający z Bankier.pl otrzymają dostęp do mojeauto.pl, jako miejsca w Internecie, gdzie mogą dokonać wyboru, skonfigurowania i zakupu samochodu online.

Centrum Finansów online umożliwia m.in. złożenie wniosku o kredyt hipoteczny i gotówkowy w czterech bankach, ubezpieczenie majątkowe i NNW, finansowanie inwestycji w formie leasingu. Mojeauto.pl udostępniał już wcześniej opcje sfinansowania zakupu, jak leasing, kredyt, ubezpieczenie.

„Umowę z Bankierem.pl można nazwać poszerzeniem naszej oferty, np. o kredyty hipoteczne. Ponadto wydaje się nam, że oba serwisy mają podobnych klientów. Chcemy, aby klienci Bankiera kupowali samochody przez Internet za naszym pośrednictwem” – wyjaśnia Dorota Murzyńska, szefowa działu PR w mojeauto.pl.

Jak powiedział w przeprowadzonej w sierpniu br. rozmowie z IS prezes mojeauto.pl Jacek Lisik, portal planuje w przyszłości skupić się na rynku samochodów używanych. Mojeauto.pl chce pozyskać klientów poprzez np. udostępnienie bazy używanych samochodów z Europy Zachodniej. Na razie przedstawiciele mojeauto.pl nie przewidują rozwijania za pomocą Bankiera i współpracujących z nim instytucji finansowych specjalnych instrumentów finansowych dla klientów na auta używane.

„Nabywcom aut używanych możemy zaoferować np. kredyt hipoteczny. Tworzenie usług finansowych dedykowanych dla kupujących na rynku wtórnym zależy od zainteresowania klientów” – twierdzi Dorota Murzyńska.

Udziałowcem obu serwisów jest fundusz inwestycyjny bmp oraz Central & Eastern Europe Venture.