Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

Pierwszowrześniowy dzwonek okazał się równie ważny dla uczniów polskich szkół jak i serwisów o tematyce edukacyjnej - Wikipedia.pl zdobywa dodatkowe 1,2 mln użytkowników (real users). Jeszcze lepszym wynikiem może pochwalić się Sciąga.pl, która we wrześniu przyciągnęła 1,6 mln nowych użytkowników! W kategorii "kultura i rozrywka" na 16. miejsce awansują serwisy stowarzyszone w Pino.pl, a z kategorii "informacje, publicystyka, media" wypada Gery.pl.

KATEGORIA INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA

Portal Gery.pl, który jeszcze w sierpniu zajmował 14. pozycję z ok. 480 tys. użytkowników (real users) i zasięgiem na poziomie 3,6 proc., we wrześniu znalazł się poza pierwszą dziesiątką. 100 tys. nowych użytkowników zdobywa natomiast Wykop.pl i przechodzi w rankingu o oczko wyżej. Jak zapowiadają przedstawiciele serwisu, w październiku zasięg serwisu ma wciąż się zwiększać. Na wysokim 14. miejscu debiutuje n.pl, czyli strona z ofertą telewizji cyfrowej z Grupy ITI (TVN, Onet.pl). Na 16. pojawia się wyszukiwarka kto-kogo.pl, za pomocą której można przeprowadzić wyszukiwanie osób reprezentujących osoby prawne: spółki akcyjne i z o.o., stowarzyszenia, fundacje, związki zawodowe itp. Tvp informacja spada z 6. na 8.

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA KULTURA I ROZRYWKA

Zagregowane pod szyldem Pino.pl serwisy rozrywkowe zdecydowanie podniosły swoją pozycje w zestawieniu (mimo tego, że tylko nieznacznie zwiększyły swój zasięg) - jeszcze w sierpniu Pino.pl na 19. a we wrześniu na 16. miejscu w kategorii "kultura i rozrywka". Największym serwisem stowarzyszonym w Pino.pl jest Prv.pl, które przyciąga miesięcznie 1,7 mln użytkowników, a kolejne to odpowiednio: Patrz.pl - 1,1 mln ru, blogi.pl - 90 tys. ru, serwis w duchu dziennikarstwa społecznościowego iThink - 87 tys. ru, spis.pl - 70 tys. ru, i osobie.pl - 49 tys ru. Pozostałe serwisy Pino.pl nie osiągnęły liczby użytkowników koniecznej do zakwalifikowania się do Megapanelu.

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA MAPY I LOKALIZATORY

Z 6. na 5. awansuje WP.pl (plus 1,4 punktu procentowego), spychając tym samym Interia.pl na 6. pozycję (minus 1,2 punktu proc.). Na zasięgu traci Szukacz.pl.

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych