Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA MOTORYZACJA

Otomoto.pl traci ok. 176 tys. użytkowników, ale mimo to utrzymuje silną pierwszą pozycję. Od najbliższego rywala, serwisów motoryzacyjnych Onet.pl dzieli go różnica 1,4 real users. Mimo to, wynik jaki osiągnął Onet.pl w tym miesiącu pozwolił mu na prześcignięcie w rankingu Interii.pl, która tym samym spada na 3. miejsce. Grupa v10.pl awansuje z 11. na 9. miejsce.

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA SPORT

Należący do Onetu dział sport zmniejszył we wrześniu zasięg aż o 4 punkty procentowe - jest to największy spadek w tej kategorii wśród wszystkich portali. Ok. 2 punkty procentowe traci WP.pl nie tracąc jednak miejsca w tabeli. Na wysoką 12. pozycję, którą jeszcze w sierpniu zajmował lechpoznan.pl, awansuje Legialive.pl, a rywal (również na boisku) spada na 18. lokatę.

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA STYL ŻYCIA

Na drugą pozycję w kategorii Styl Życia spada o2.pl (m.in. Pudelek.pl, Egoisci.pl, Lansik.pl czy Snobka.pl.). Pozycje lidera przejmuje tym samym Onet.pl, który zdobywa dodatkowe 6,3 punku procentowego. Największym obecnie serwisem Onetu w tej kategorii jest Plejada (2,2 mln real users). Pozostałe trzy miejsca zajmują odpowiednio: Życiegwiazd (2 mln ru), Zdrowie (1 mln ru) i Magia (737 tys. ru).

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA TURYSTYKA

Serwisy turystyczne należące do Gazeta.pl (czyli turystyka, bermudy) spadają z 9 na 12. pozycje. Przeważająca większość serwisów które znalazł się w zestawianiu traci na liczbie internatów odwiedzających witryny i, co się z tym wiąże, na zasięgu. Wyjątek stanowi tu strona z rozkładami jazdy PKP i PKS - Rozkłady.pl, która to awansuje aż na 10. lokatę (z 15.). W sytuacji ogólnych spadków ten skok wymagał tylko ok. 0,5 dodatkowego punktu procentowego zasięgu.

Z zestawienia wypadają Allewakacje.pl.

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych