Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA, BIZNES, FINANSE, PRAWO

Serwisy biznesowe Money.pl (czyli m.in. serwis Money.pl, bblog.pl, e-prawnik.pl) zwiększają zasięg o 0,89 punktu procentowego. Należące do IDG serwisy biznesowe (w tym największy Internet Standard) zaliczają awans z 20. na 17. miejsce.

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA BUDOWNICTWO I NIERUCHOMOŚCI

Na stronach serwisów należących do Grupy Trader we wrześniu pojawiło się ok. 50 tys. dodatkowych użytkowników, umożliwiając tym samym Trader.pl awans z 6. na 5. miejsce. Sporo spadają serwisy należące do Onet.pl (Nieruchomości, Nowy Dom) - z 12. na 16.

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA EDUKACJA

1,2 mln nowych użytkowników w ciągu miesiąca! Jaki serwis dokonał takiego wyczynu? Polska wersja największej na świecie encyklopedii internetowej - Wikipedia.pl - odżywa wraz z nadejściem wrześniowych słot. Nie jest tajemnicą, że serwisy edukacyjne mocno tracą na zasięgu w czasie wakacji, a zyskują w roku szkolnym. Odwrotna tendencja przekłada się na serwisy turystyczne, z których internauci korzystają dużo częściej, gdy za oknem robi się ciepło.

Jeszcze lepszym wynikiem niż Wikipedia.pl może poszczycić się Sciąga.pl - dodatkowe 1,6 mln real users we wrześniu. Kolejnym wielkim wygranym okresu szkolnego jest Bryk.pl - zaliczający nieprawdopodobny skok z 14. na 4. pozycję, co umożliwili mu nowi użytkownicy w liczbie 1,1 mln.

Godny odnotowania debiut serwisu z opracowaniami shvoong.com - w omawianym miesiącu na 10. miejscu.

Z wrześniowego zestawienia wypadają należące do O2.pl serwisy edukacyjne, a budzący kontrowersje ze względu na ukryte opłaty iq-test.pl spada na 17. pozycję.

Wrześniowy ranking serwisów tematycznych