Wrześniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Allegro we wrześniu straciło nie tylko zasięg - serwis aukcyjny traci również w rankingu pod względem liczby odsłon (we wrześniu ok. 200 mln odsłon mniej).

Gdzie podział się serwis dla nastolatków Epuls.pl?

Przypomnijmy, że od października firma Pixelate Ventures (twórca Epuls.pl) należy już do wydawnictwa G+J Polska. Tym samym zasięg stworzonych przez Pixelate Ventures projektów, czyli Epuls.pl, Story.pl i Stylio.pl (łącznia liczba użytkowników ok. 695 tys. ru) zliczany jest obecnie do Grupy G+J. Łączna liczba użytkowników serwisów należących do Grupy wynosi po przejęciu 1,7 mln ru. Jest to korzystny wynik, zważywszy, że gdyby przejęcie nastąpiło jeszcze w sierpniu, wydawnictwo mogłoby się pochwalić popularnością wśród 1,4 mln ru.

Paradoksalnym wydaje się fakt, że pomimo przejęcia właścicieli Epulsa i związanego z tym wzrostu zasięgu, G+J nie zyskało dodatkowej liczby odsłon. Stało się wręcz przeciwnie. W sierpniu sam Epuls zajmował 12. miejsce w rankingu witryn według miesięcznej liczby odsłon, natomiast G+J wzmocniona serwisami Pixelate Ventures spada na 13. pozycję.

Wrześniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W kategorii według miesięcznego czasu spędzonego na witrynie wprowadziliśmy pewną zmianę - obok tabelki z łącznym czasem (jaki generują na niej użytkownicy) podajemy średni czas przypadający na jednego użytkownika. Niestety ze wzglądu na czytelność tabelki zrezygnowaliśmy z podawania zasięgu witryny.

Polacy wciąż najwięcej czasu spędzają na serwisie Nasza-Klasa.pl - miesięcznie jedna osoba korzysta z Najszej-Klasy przez 11 godzin i 30 min. Znajdujące się na drugim miejscu Google jest używane przez statystycznego Kowalskiego już tylko przez 5 godzin i 30 min. w miesiącu, a Onet.pl przez 5 godzin i 56 min.

Na 19. pozycji pojawia się Grupa G+J. Dodajmy, że sam Epuls działając samodzielnie zajmował 15 .miejsce w rankingu. Do rankingu wraca wikipedia.org - wysoko, bo na 14. miejscu.

Wrześniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Komunikator Skype zyskał dodatkowe 1,7 punktu procentowego zasięgu. 0,86 pp traci natomiast MSN messenger. Na 10 awansuje Yahoo, a na 12 GoogleTalk.

Wrześniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Patrz też sonda: "Czy korzystasz z usług Allegro.pl?"