Wrześniowe wyniki Megapanelu- najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowsze wrześniowe wyniki badania popularności witryn internetowych Megapanel PBI/Gemius. Widać, że okres wakacyjny się skończył, ponieważ serwisy edukacyjne zwiększają zasięg. Wikipedia zanotowała wzrost zasięgu z 33,67% w sierpniu do 40,47% we wrześniu.

W stosunku do sierpnia nie zmieniły się istotnie zasięgi oraz pozycje najpopularniejszych w Polsce witryn. W pierwszej trójce nadal znajdują się Google, Onet oraz Wirtualna Polska.

W pierszej dziesiątce wszystkie witryny oprócz Allegro zanotowały wzrost zasięgu. Najwięcej, bo aż o niemal 7 pkt. proc. wzrósł zasięg Wikipedii- z 33,67% do 40,47%. We wrześniu internetowa encyklopedia przeskoczyła o jedno miejsce Microsoft, który z zasięgiem 39,84% znalazł się na 9. pozycji.

W pozostałej dziesiątce również bez większych zmian. Do rankingu na 15 miejsce powróciła mozilla.org z zasięgiem 20,82%, a wypadł serwis PTC Era.

W porównaniu do sierpnia nie nastąpiły żadne zmiany w pozycjach najpopularniejszych witryn ze względu na liczbę odsłon. Na pierwszym miejscu wciąż plasuje się Allegro, które we wrześniu wygenerowało ponad 3,3 mld odsłon.

W rankingu według czasu liderem pozostaje Google. W porównaniu do sierpnia serwis społecznościowy Grono.net zwiększył swój miesięczny czas i podskoczył o 2 pozycję w góre- z 13 na 11 miejsce.

Niekwestionowanym liderem komunikatorów w Polsce jest nadal Gadu-Gadu- we wrześniu miał ponad 5,8 mln użytkowników. Na kolejnych pozycjach znalazł się Skype- 3,9 mln użytkowników oraz Tlen.pl- ponad 800 tys.

Aktualizacja: 20 listopada 2007 12:29

Dodaliśmy interaktywne tabelki.