Wrześniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy listę najpopularniejszych witryn i komunikatorów we wrześniu. To najnowsze wyniki pochodzące z badania Megapanel PBI/Gemius. Prezentowane są zawsze z dwumiesięcznym opóźnieniem, ze względu na proces analizy danych. Niekwestionowanym liderem pozostaje Google, z którego korzysta 10,48 mln polskich użytkowników (real users). Na drugim miejscu znajduje się portal Onet.pl, który odwiedza 9,4 mln użytkowników. Trzecie miejsce przypada Wirtualnej Polsce, która ma 8,27 mln użytkowników. Google, po raz pierwszy, stał się liderem rankingu według miesięcznego czasu.

Najwięcej, 970 tys. użytkowników (real users) zyskała Wikipedia, co związane jest zapewne z rozpoczęciem roku szkolnego. Tym samym Wikipedia znalazła się na ósmej pozycji z 4 mln 900 tys. użytkowników i wyprzedziła portal Gazeta.pl. W rankingu, na 16 pozycji, pojawił się ponownie serwis hostingu zdjęć imageshack.us. Zniknęły natomiast, debiutant ostatniego miesiąca PanoramaFirm.pl oraz Neostrada World.

Mniej użytkowników we wrześniu, niż w sierpniu miały portale Onet.pl (92 tys.), WP (97 tys.) oraz o2.pl (22 tys.) Natomiast 37 tys. użytkowników (real users) zyskała Interia.pl.

Jeśli chodzi o liczbę odsłon, nie zaszły zmiany w pierwszej szóstce. Nadal pierwsze jest Allegro.pl, które miało 2 mld 367 tys. odsłon. Serwis Grono.net, który w lipcu był dziewiąty, a w sierpniu ósmy, we wrześniu znalazł się na siódmej pozycji z 418 mln odsłon. Swoje dziesiąte miejsce utrzymał portal Gazeta.pl.

Komunikatory z pierwszej trójki miały we wrześniu mniej użytkowników, niż w sierpniu. Gadu-Gadu używało 208 tys. użytkowników mniej, Skype'a 437 tys., a Tlenu 61 tys. Biorąc pod uwagę zmianę procentową najmniej, 3,5%, straciło Gadu-Gadu, najwięcej, 14,5%, Skype.

Ranking witryn według miesięcznego czasu przynosi niespodziankę - Google wyprzedził Onet.pl. Serwis YouTube.com pnie się w górę, w zeszłym miesiącu był na 15 pozycji, we wrześniu zajął 12 miejsce. Z rankingu wypadły witryny Microsoft.

Wrześniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Zobacz także:

Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Metodologia badania Megapanel PBI/Gemius w pytaniach i odpowiedziach

Aktualizacja: 23 listopada 2006 11:07

Dodaliśmy ranking witryn według miesięcznego czasu.