Wrocław: oszukiwali użytkowników Allegro, teraz posiedzą

Ćwierć miliona złotych, to suma na jaką zostali oszukani użytkownicy Allegro przez dwóch młodych mężczyzn zamieszkałych w stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławiu. Grozi im za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani wpadli na prosty sposób wyłudzenia pieniędzy. Wyszukiwali kończące się aukcje, podszywali pod sprzedającego i następnie kontaktowali z kupującymi informując, iż to właśnie oni zostali szczęśliwymi nabywcami licytowanego towaru. Następnie wskazywali konto na które należało przelać pieniądze...

Dzięki swoim działaniom, zamieszkałym we Wrocławiu mężczyznom (21- i 25-letni) udało się oszukać około 150 osób, na kwotę co najmniej 250 tysięcy złotych.

Zaangażowanym w sprawę policjantom zajmującym się przestępczością internetową udało się ustalić, iż oszuści korzystali w sumie z kilkunastu kont, natomiast uzyskane z nielegalnego procederu środki przeznaczali m.in. na sprzęt RTV, sprzęt elektroniczny oraz narkotyki. Ukrywali się oni w specjalnie wynajętym mieszkaniu, w którym to zresztą podczas akcji policyjnej jeden z nich został zatrzymany (drugi "wpadł" na ulicy). W lokalu znaleziono dwa notebooki, modemy GPRS oraz ukryte pod wanną i w wywietrzniku karty SIM; trafiono również na potwierdzającą przestępczą działalność dokumentację.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie podejrzanych o łącznej wartości wynoszącej około 10 tys. złotych. Warto też dodać, iż byli oni już wcześniej notowani za oszustwa internetowe - za najświeższy wybryk grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.