Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wpływ zmian algorytmu Google - ciąg dalszy

Google stworzył na swoim blogu specjalny wątek, w którym informować można o stronach z treściami wysokiej jakości, które ucierpiały na skutek zmian algorytmu wyszukiwania. Miały one obniżyć pozycję stron z treściami nieoryginalnymi i skopiowanymi w rezultatach wyszukiwania.

Temat zmian algorytmu wyszukiwania szerzej opisywaliśmy we wcześniejszym artykule, a faktyczne efekty jego działania w kolejnym. Okazało się, że pod wieloma względami, nowy algorytm faktycznie poprawia jakość rezultatów wyszukiwania, ale krzywdzi również pewna liczbę niewinnych stron.

Google prosi teraz o informacje na temat stron z treściami wysokiej jakości, które ucierpiały w wyniku zmian algorytmu wyszukiwania. Było to niejako efektem ubocznym tej zmiany. Raportować o takich stronach można w specjalnym wątku na blogu Google.

Należy pamiętać, że jest to zmiana algorytmu i nie jesteśmy w stanie ręcznie ustanowić wyjątków, ale możemy przekazać przykłady treści wysokiej jakości do inżynierów, którzy będą korzystać z nich w czasie pracy nad kolejnymi ulepszeniami do algorytmu - można przeczytać na blogu Google.

Firma nie będzie więc w stanie stworzyć listy wartościowych stron, które powinny być wyżej w rankingu, ale obiecuje dołożyć wszelkich starań, by przy następnej aktualizacji algorytmu, strony tego typu otrzymywały wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.