Wojciech Guzik opuszcza PBI

Wojciech Guzik, dotychczasowy Prezes Zarządu Polskich Badań Internetu (PBI), zrezygnował z pracy w spółce i objął stanowisko Media and Research Managera w domu mediowym Intermedia. "Spółkę zostawiam w dobrym stanie" - podkreślił.

Zrealizowałem przede mną postawione zadanie, czyli wprowadziłem na rynek badania Megapanel PBI/Gemius. W tym zakresie poczułem się zrealizowany. Zostawiam spółkę w najlepszym stanie. Ze wspólnikami rozstajemy się w zgodzie - powiedział nam Wojciech Guzik.

Przypomnijmy, że w czasie prezesury Wojciecha Guzika, PBI zawarło umowę z Gemius i wprowadziło na rynek badania Megapanel PBI/Gemius.

Były prezes PBI w krakowskim domu mediowym Intermedia objął stanowisko Media and Research Managera. Zajmować się będzie prowadzeniem działu badań i planowania mediów.

Jak nam powiedział Wojciech Guzik, jego obowiązki przejmie teraz nowo powołany zarząd PBI.

Mariusz Kuziak, dyrektor marketingu Interia.pl, członek Rady Badania Megapanel

Wojtek wykonał świetną robotę finalizując sprawy związane z

wprowadzeniem standardu badań Internetu na polskim rynku. Zrealizował tym samym podstawowy cel, jaki przed nim stawiano powołując go na Prezesa PBI. Na pewno też byłby w stanie osiągnąć więcej - ale z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć też motywy jego odejścia. Trwanie przez długi czas w 'rozkroku' pomiędzy Krakowem a Warszawą nie jest najwygodniejszą metodą na życie. A możliwość objęcia przez niego ciekawego stanowiska w domu mediowym z pewnością pomogło mu podjąć decyzję.

Od siebie mogę powiedzieć - Wojtku, dziękujemy!