Własna witryna to podstawa

Ponad 2 miliony amerykańskich dzieci w wieku od 6-17 lat ma swoje strony internetowe. Stanowią one 10% wszystkich młodych internautów, którzy mają dostęp do Sieci w domu – wynika z raportu Grunwald Associates, który opublikował Center for Media Research.

W Stanach Zjednoczonych znajduje się największa populacja internautów. Obecnie jest ich przeszło 150 mln osób. Coraz młodsze dzieci zainteresowane są korzystaniem z Sieci, zwiększa się również odsetek młodych użytkowników, którym zależy na stworzeniu własnej strony internetowej.

Obecnie przeszło 2 miliony najmłodszych internautów posiada swoją witrynę. Przeważnie tworzą je własnoręcznie przy użyciu prostych narzędzi. W porównaniu z rokiem 2000 w Sieci trzykrotnie zwiększyła się liczba dzieci zainteresowanych zakładanem stron. Grunwald Associates szacuje, że do 2005 roku aż 6 mln młodych internautów będzie miało własne witryny.

Największą potrzebę posiadania swojej strony posiadają młodzi w wieku od 13-17 lat. Aż 44% badanych pochodzi z tej grupy wiekowej. 32% stanowią dzieci w wieku od 6-8 lat. Z badania wynika również, że dziewczynki częściej zakładają własne strony niż chłopcy.