Właściciel porównywarki 9sekund.pl przejmie sklepy Mobilworld.pl i OtoMedia.pl

Spółka Haxon SA, właściciel porównywarki cen 9sekund.pl, zamierza zadebiutować na rynku NewConnect już w IV kwartale br. Pozyskane z emisji środki finansowe w kwocie 4 mln PLN mają być przeznaczone na rozwój 9sekund.pl, ekspansje na rynki zagraniczne, jak również sfinansowanie przejęcia udziałów w Digitas Sp. z o.o.

Haxon SA jest zainteresowany głównie inwestycjami w różnego rodzaju wyszukiwarki, porównywarki czy też niszowe sklepy internetowe. Opierając się na swojej flagowej marce 9sekund.pl, Haxon SA zamierza tworzyć firmy z poszczególnymi partnerami na rynkach ościennych. Obecnie Haxon SA ma podpisane listy intencyjne z partnerami, na podstawie których uruchomione zostaną porównywarki cen w Rumunii i na Ukrainie.

Kolejną inwestycją, która sfinansowana zostanie ze środków jakie Haxon pozyska na NewConnect, będzie zakup firmy Digitas, która zarządza 2-ma sklepami internetowymi: Mobilworld.pl i OtoMedia.pl. Sklepy działają w obszarze komputery / AGD / RTV i w zeszłym roku miały przychód ponad 14 mln PLN oraz zysk EBIT na poziomie blisko 200.000 PLN. Warto również dodać, że firma Digitas zamierza uruchomić kolejny dedykowany sklep internetowy w zakresie akcesoriów oświetleniowych. W tym celu prowadzone są już ustalenia prawne z potencjalnym partnerem.

Haxon nabedzie 52% udzialow w firmie Digitas i jak dowiedziała się GP, Haxon zapłaci za udziały około 2,5 mln zł. Spółka liczy na co najmniej 200% zwrot z zainwestowanego kapitału.

Oprócz porównywarki cen, Haxon SA jest równiez właścicielem serwisów internetowych o rożnym przeznaczeniu jak Viglo.pl (porównywarka usług), Spedytor.biz (tematyczny serwis ogłoszeniowy dla firm transportowych), Gruunty.pl (tematyczny serwis ogłoszeniowy dla właścicieli działek), RajOpon.pl (sklep z oponami i felgami). Dla 2-ch pierwszych przedsięwzięć, czyli Viglo.pl i Spedytor.biz, Haxon SA jest na etapie pozyskiwania partnerów wobec stworzenia z nimi spółek kapitałowych, które będą zajmowały się już bezpośrednio rozwojem serwisów internetowych.