Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Włamanie na stronę Microsoftu

Niezidentyfikowani cyberprzestępcy włamali się na stronę internetową koreańskiego portalu MSN (należącego do Microsoftu) i umieścili tam program, którego zadaniem było m.in. wykradanie danych internautów usiłujących zalogować się do serwisu. Przedstawiciele koncernu twierdzą, że na razie nie wiadomo dokładnie, ile osób padło ofiarą przestępców.

Co ciekawe, włamanie na stronę www.msn.co.kr nastąpiło prawdopodobnie już na początku tego tygodnia - jednak dopiero teraz administratorzy serwisu odkryli, że na stronie ktoś umieścił kod, wykradający dane niezbędne do zalogowania się do serwisu. Informacje te włamywacze mogą wykorzystać np. do nielegalnego uzyskania dostępu do darmowych kont pocztowych, oferowanych w ramach MSN. Dodatkowo, ów kod instalował na komputerach internautów programy reklamowe.

Przedstawiciele Microsoftu zapewniają, że jest to odosobniony przypadek i że inne wersje portalu MSN (w tym najpopularniejsza - amerykańska) są w pełni bezpieczne. Rzecznik MS tłumaczył, że w Południowej Korei Microsoft nie zarządza stroną samodzielnie - koncern zlecił to zewnętrznej firmie (której nazwy nie ujawniono). Dodał również, że przeprowadzenie udanego włamania było możliwe, ponieważ pracujący dla owej firmy administratorzy nie zainstalowali na czas niezbędnych uaktualnień oprogramowania.

Przedstawiciele MSN Korea poinformowali, że włamano się jedynie do jednej z sekcji portalu, zawierającej aktualności (jest ona dostępna pod adresem news.msn.co.kr) - internauci logujący się do serwisu z poziomu strony głównej lub innych działów są więc bezpieczni.