Wkrótce sesje Skype/wideo na smartfonach iPhone

Skype opublikował na swojej witrynie w Święta Bożego Narodzenia dokument FAQ (a następnie szybko go usunął), poruszający kwestie związane z prowadzeniem rozmów Skype/wideo przez sieci 3G przy użyciu smartfonu iPhone. O tym, że Skype pracuje nad taką możliwością, mówiło się od momentu gdy Apple wprowadził na rynek urządzenie iPhone 4.

RedmondPie wykonał kopię tego dokumentu, zanim zniknął on z witryny Skype'a. A oto kilka ważniejszych informacji, które się w nim znalazły:

Wkrótce sesje Skype/wideo na smartfonach iPhone

*"Rozmowy Skype/wideo można inicjować wykorzystując połączenie Wi-Fi lub 3G. Pracując w każdym z dwóch trybów ("portrait" i "landscape") dwukrotne dotknięcie wyświetlacza - w dowolnym miejscu - powoduje, że obraz zostanie wyświetlony na całym wyświetlaczu. Ponowne dwukrotne dotknięcie wyświetlacza powoduje, że obraz wraca do normalnego rozmiaru".

*"Użytkownik urządzenia iPhone nie będzie mógł wysyłać do innych użytkowników zrzutów swojego ekranu (opcja "screen share"), ale będzie mógł odbierać zrzuty ekranów od osób używających oprogramowanie Skype for Windows lub Mac OS X".

*"Skype for iPhone nie obsługuje funkcji pozwalającej inicjować sesje umożliwiające przekazywanie obrazów wideo większej liczbie użytkowników (rozmowy grupowe)".

*"Osoby z którymi chcemy zainicjować sesję wideo muszą używać jednego z następujących klientów systemu Skype: Skype for Windows wersja 4.2 i nowsza, Skype for Mac OS X wersja 2.8 i nowsza lub Skype for iPhone wersja 3.0 i nowsze".

*"Upewnij się, że Twoje urządzenie pracuje pod kontrolą oprogramowania iOS wersja 4.0 lub nowsza".

Mówiąc inaczej, mamy do czynienia z pełnoekranową platformą wideo (i to typu cross-platform, obsługującą na dodatek funkcję "screen share"), wykorzystującą do przekazywania obrazów połączenia 3G. Nieźle!