Wkrótce nowy szef Napstera

Nowym dyrektorem wykonawczym najpopularniejszej muzycznej witryny internetowej zostanie prawdopodobnie Konrad Hilbers, związany z koncernem Bertelsmanna.

Oficjalnie zarząd Napstera powstrzymał się od komentowania tych informacji, choć Hank Barry, który pełni funkcję tymczasowego dyrektora wykonawczego od maja 2000 r., od dłuższego czasu rozglądał się za następcą. Dawny menadżer Bertelsmana ma zastąpić Hanka Barry’ego, który kierował Napsterem w czasie walki witryny z wytwórniami muzycznymi. Hank Barry pozostanie zapewne członkiem zarządu spółki kierującej witryną.

Konrad Hilbers przepracował na poprzednim stanowisku - wiceprezesa BMG Entertainment - tylko pięć miesięcy. Wcześniej współzarządzał także wspólnym przedsięwzięciem AOL i Bertelsmanna - AOL Europe.

Napster nadal nie uruchomił nowej wersji serwisu, która opierać się będzie na opłatach subskrybcyjnych. W czerwcu br., przed “tymczasowym” zamknięciem witryny, liczba plików wymienianych przez przeciętnego użytkownika spadła do 1,5. Dla porównania, jeszcze w lutym br. użytkownicy wymieniali średnio 220 plików muzycznych.

<i>Źródło: Reuters</i>