Wkrótce decyzja zarządu TP w kwestii losów Wirtualnej Polski

Fakt odwiedzin siedziby Wirtualnej Polski przez członka zarządu Telekomunikacji Polskiej rzecznik WP pozostawił bez komentarza. $To zwykła praca członków zarządu$ - powiedziała nam Barbara Górska, rzeczniczka TP. Faktem jest jednak, że decyzja jak zareagować na orzeczenie sądu w sprawie spłaty mniejszościowych akcjonariuszy zostanie podjęta już wkrótce.

Rzeczpospolita podała informację, że Roger de Bazelaire, członek zarządu Telekomunikacji Polskiej ds. finansowych, odwiedził wczoraj siedzibę Wirtualnej Polski. Wraz z analitykami firmy audytorskiej Ernst & Young przeglądał księgowość portalu. Dziennik zamieścił też komentarz zarządcy Wirtualnej Polski, Wojciecha Reguły To może być oznaką chęci porozumienia między akcjonariuszami portalu.

Rzeczniczka TP nie kryła rozbawienia wiadomościami prasowymi, informującymi o odwiedzinach członka zarządu w portalu. Newsem byłoby, gdyby członek zarządu nie odwiedził spółki przez 10 lat - skomentowała Barbara Górska. Naturalne jest, że rynek oczekuje decyzji co do losów portalu - dodała. Mówiąc szczerze pewne decyzje były odkładane do czasu Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy TP, które miało miejsce 26 kwietnia. Po tym terminie zarząd ma więcej czasu by dokładniej zapoznać się z decyzją sądu - wyjaśniła.

Przypomnijmy, że decyzja sądu nakazuje spłatę mniejszościowych udziałowców przez większościowego, czyli TP Internet. Według Sądu Okręgowego w Warszawie, który potwierdził decyzję Sądu Arbitrażowego wydaną pod koniec marca br., cena akcji ma być zgodna z zapisami zawartej w październiku 2001 roku umowy czyli mniejszościowi udziałowcy otrzymaliby ponad 220 mln zł.

Rzecznik zaznaczyła, że decyzje w kwestiach dotyczących TP Internet - a tym samym Wirtualnej Polski - nie zostały jeszcze podjęte przez zarząd TP, można jednak oczekiwać, że zostaną podjęte już wkrótce.

Zarząd TP może podporządkować się decyzji sądu bądź złożyć od niej odwołanie.