Wizja TV i Cyfra+ już razem

Zapowiadana od sierpnia tego roku fuzja dwóch czołowych platform cyfrowych doszła do skutku. Nowo powstała telewizja cyfrowa już na wiosnę przyszłego roku przedstawi nowe usługi i ofertę programową.

Operator telewizji kablowych United Pan-Europe Communications (UPC) poinformował, że sfinalizowano połączenie dwóch platform cyfrowych w Polsce: Wizji TV (należącej do UPC) i Cyfry+, należacej do Canal+ Group, będącej częścią Vivendi Universal.

Fuzja obu telewizji cyfrowych została zapowiedziana w sierpniu tego roku. Po trzech miesiącach oczekiwań Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na połączenie w Polsce platform cyfrowych Cyfra+ i Wizja TV w jedną platformę oferującą programy z dotychczasowych pakietów obu spółek. Połączone platformy działać będą w ramach Telewizyjnej Korporacji Partycypacyjnej (TKP), w której 75% udziałów obejmie Canal+, a pozostałe 25% UPC.

Pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku abonenci nowej platformy zostaną zapoznani ze nową ofertą programową. Na kształt jej kształt będą mieli wpływ abonenci platform. Oferta powstanie w oparciu o badania oglądalności oraz oceny poszczególnych pozycji programowych wyrażonych przez samych abonentów w specjalnej ankiecie. Dzięki fuzji nowa platforma będzie miała blisko 700 tys. abonentów.