Witryna o internetowych naciągaczach

Często irytują nas oferty naciągaczy przesyłane pocztą elektroniczną, zachęcające do udziału w różnego rodzaju „łańcuszkach świętego Antoniego” czy innych „piramidach szczęścia”, obiecujących łatwy sposób zarobienia dużych pieniędzy. Paweł Gawrilenko z Mińska założył stronę webową zawierającą informacje demaskujące oszustwa typu “zrób pieniądze nie ruszając się z miejsca”.

Witrynę można znaleźć pod adresem http://www.acidics.com. Zatytułowana jest “Make Money Online Scams and Hoaxes” i już na pierwszej stronie niweczy marzenia niedoszłych “Net-milionerów” stwierdzając, że programy make-money-online są wielkim oszustwem. Na stronie można znaleźć linki do artykułów traktujących o różnego rodzaju oszustwach spotykanych w Internecie:

- GPT Scams (http://www.acidics.com/get_paid_to_scams_on_the_internet.htm)

- MLM scams (http://www.acidics.com/mlm_scams.htm)

- Work at home (http://www.acidics.com/work_at_home_scams.htm )

Witryna zawiera mnóstwo informacji o różnego rodzaju trikach używanych przez kryminalistów do skłaniania ludzi do wysyłania im pieniędzy za bezwartościowe schematy czy przepisy. Koncepcja projektowa ośrodka jest prosta, z wygodnymi łącznikami do specyficznych obszarów zainteresowań. Autor, nazywając siebie “Acid Paul”, pisze w naturalnym, prostym stylu z widocznym sarkazmem ubarwiającym być może dość nudną informację.

Witryna ma także forum dyskusyjne, gdzie można wysyłać zapytania i komentarze o specyficznych metodach działania naciągaczy.

Jest to witryna, którą zarządcy sieci mogą używać do przygotowywania uwag bezpieczeństwa lub komunikatów ochrony dla pracowników swojej organizacji. Jest ona także przydatna w środowisku domowym, zapewniając informacje, które mogą chronić ludzi i ich rodziny.