Witamy w nowym idg.pl!

Witamy w nowym idg.pl!
Witamy w nowym idg.pl!

Wydanie mobilne idg.pl - biznes

Wersja mobilna: m.idg.pl

W belce na górze strony znaleźć można ikonkę MOBI, która przenosi użytkowników idg.pl w świat mobilnego internetu. Wydanie mobilne idg.pl jest w pełni dostosowane do telefonów komórkowych i smartfonów

Wyświetlane treści automatycznie dostosowują się do wymagań małych ekranów komórek - zarówno strona główna serwisu, jak i same wiadomości dynamicznie zmieniają szerokość, by internauta mógł komfortowo korzystać z dostarczanych w idg.pl treści.

Kod platformy został także zoptymalizowany, by nie narażać internautów na dodatkowe koszta - przesył danych jest w tym przypadku minimalny. Specjalnie pod komórki została też zaprojektowana nawigacja - wyeliminowaliśmy zbędne elementy, tak by już po jednym kliknięciu użytkownik trafił do interesującej go treści. Nawigacja jest również łatwa w obsłudze zarówno dla posiadaczy telefonów z tradycyjną klawiaturą, jak i ekranami dotykowymi.

Ważną cechą m.idg.pl jest także podział na kategorie tematyczne - może to być technologia, biznes lub rozrywka. Pozwala to dostarczać użytkownikowi treści, które w pełni trafiają w jego upodobania i wyeliminować zbędne elementy, które nie powinny znaleźć się na ekranie komórki.

Witamy w nowym idg.pl!

Tydzień z Hannspree - konkurs idg.pl z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak: netbook Hannspree SN10E2, telewizor Hannspree Hannsgiraffe i monitor HannsG HH192.

Konkursy i społeczność idg.pl

Czas na zmiany nadszedł też w naszym podejściu do sieci społecznościowych. Na dobre ruszył profil idg.pl na facebooku, który ma już 1 388 fanów i codziennie podaje świeże informacje z redakcji naszego portalu.

"W nowym, lepszym idg.pl jednym z naszych priorytetów jest zatrzymanie czytelnika na dłużej" - mówi Dariusz Utracki, menedżer projektów idg.pl - "Chcemy, by aktywność odwiedzającej nas osoby nie ograniczała się do przejrzenia newsów. Intensywnie staramy się budować społeczność wokół serwisu, głównie poprzez Facebooka, ale także staramy się umilić czas konkursami, które organizujemy razem z naszymi partnerami. Dla przykładu - już wkrótce wystartuje BugHunting, czyli konkurs, w którym uczestnicy będą mieli okazję wpłynąć na irytujące ich niedoskonałości Internet Explorera 9, idg.pl czy dowolnej witryny w sieci. Około tygodnia później - konkurs współorganizowany z Gigabyte. Jestem pewien, że do końca roku nasi czytelnicy będą mieli okazję pobawić się w jeszcze kilku wydarzeniach, a przy odrobinie szczęścia - wygrać atrakcyjne nagrody!"