Wirtualny świat handlowy

Jak zapewniają autorzy nowego projektu Secondstreet.pl, ma on zrewolucjonizować polski rynek e-commerce. Nowa platforma "społecznościowo-shoppingowa" jest wirtualnym światem, który w przyszłości ma skupiać największe polskie ulice handlowo-usługowe. Start projektu planowany jest na dziś (na godzinę 18.00), ale czy nie będzie to falstart?

Pomysłodawcą i zarazem inwestorem platformy Secondstreet.pl jest firma NEW.CON10T (Grupa PSW Holding S.A.), specjalizująca się w nowych mediach. Jak zapewnia prezes firmy, Bartłomiej Matusiak: "Do tej pory zakupy on-line kojarzyły się z wchodzeniem na stronę internetową, ubogą w grafikę i dokonywaniem tam zakupów. Od tej pory będzie można odwiedzać w jednym miejscu kilkaset, a nawet kilka tysięcy sklepów i, co ciekawe, wchodzić do ich wnętrza".

Firma NEW.CON10T postanowiła odzwierciedlić w Internecie największe polskie ulice handlowo-usługowe, tym samym nawiązać współpracę z właścicielami sklepów, pubów, restauracji, oddziałów bankowych itp. Jako pierwsza, swojego wirtualnego odpowiednika doczeka się łódzka ulica Piotrkowska. Pod adresem Secondstreet.pl internauta będzie miał do wyboru kilka miast, które w formie kolażu umieszczone będą na wyspach. Po wybraniu jakiegokolwiek miasta, internauta zostanie przekierowany na serwis internatowy danej ulicy.

Serwis udostępni również wirtualny bank (tworzony we współpracy z ING Bankiem Śląskim), internetowe radio, które ma nadawać program na żywo oraz magazyn zintegrowany treścią z platformą Secondstreet.pl. W planach jest również uruchomienie infolinii dla osób z całej Polski, dzięki której będzie można zarezerwować wizytę u fryzjera czy uzyskać informację na temat promocji w danym sklepie

Wirtualny świat handlowy

Pomysł wydaje się dosyć interesujący i rzeczywiście unikalny na polskim rynku. Trudności mogą się pojawić z samym użytkowaniem portalu. Na chwile obecną wiele funkcji nie działa. Można by tu choćby wymienić możliwość zgłoszenia swojego sklepu lub używanie opcji "pomoc". Poruszanie się po wirtualnej ulicy Piotrkowskiej, również bywa niełatwe (problem ze strzałkami). Jeżeli jednak te niedociągnięcia zostaną naprawione, projekt ma szansę znaleźć uznanie wśród internautów. Głównymi partnerami platformy są: TELKOMP - Centrum Nowych Technologii, Centrum Technologii Mobilnych MOBILTEK, ING Bank Śląski, Ekotorba. Oficjalnym patronem przedsięwzięcia w Łodzi jest Prezydent Miasta.

Więcej informacji: Secondstreet.pl.