Wirtualna przechadzka 360° z Zumi

"Ulica 360°" to nazwa nowej usługi wykorzystującej panoramiczne zdjęcia, która udostępniona została użytkownikom lokalizatora Zumi. Spacerować można wzdłuż dwustu kilometrów ulic w piętnastu największych polskich miastach.

Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice, Warszawa, Kraków, Szczecin, Toruń, Olsztyn, Bydgoszcz, Zakopane i Lublin - to miasta, których najważniejsze ulice zostały sfotografowane przezhttp://Zumi.pl i które "zwiedzać" można za pośrednictwem nowej usługi wykorzystującej panoramiczne zdjęcia.

"Ulica 360°" to pełnoekranowe zdjęcia panoramiczne połączone ze sobą systemem przejść, tzw. "hotspotów", które umożliwiają spacerowanie ulicami, odwiedzanie pobliskich sklepów, restauracji, hoteli czy salonów usługowych.

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności należy po wybraniu jednego z 15 miast wybrać zakładkę "Ulica 360°", która pojawi się obok guzików przełączających opcje wyświetlania na mapę, satelitę i hybrydę. Nawigacja odbywa się za pomocą strzałek lub poprzez kliknięcie na fioletowe punkty oznaczone na mapie. Dodatkowo dzięki "Panoramicznym wycieczkom", usłudze dostępnej w serwisie od 2007 r., z poziomu ulicy można także zwiedzać wnętrza ponad 2000 obiektów zabytkowych, kościołów czy muzeów.

Wirtualna przechadzka 360° z Zumi

Spacer w okolicach krakowskiego rynku

"Ulica 360°" to informacyjna i edukacyjna propozycja dla internautów, a także atrakcyjna oferta dla reklamodawców. To naturalne rozwinięcie naszych dotychczasowych usług, które pozwoli nam oferować zupełnie nowe możliwości reklamowe. Z poziomu ulicy można wejść np. do restauracji, sklepu czy galerii handlowej. To doskonała okazja, żeby, korzystając z możliwości, jakie stwarza technologia, w ciekawy i nietypowy sposób zaprezentować się klientom - powiedział Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny Zumi.

Projekt "Ulica 360°" powstał w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Zdjęcia wykonano aparatem cyfrowym ze statywu, dzięki czemu - jak zapewniają twórcy - ich jakość jest bardzo wysoka a kolejne punkty nawigacyjne są położone blisko siebie.

"Ulica 360°" to kolejna po udostępnieniu zdjęć lotniczych, wideo wizytówkach, KRS i ofertach nieruchomości, innowacja produktowa wprowadzona przez Zumi, który rozwijany jest wg motta: "Wiecej o firmach, produktach, usługach."

Warto wspomnieć, że w lipcu podobny projekt "Wirtualny Spacer" uruchomiony został przez Pkt.pl, a już z pewnością niebawem internauci będą mogli korzystać z polskiego wydania Google Street View.

Źródło: Onet