Wirtualna Polska wprowadza OpenID

  • (am),

OpenID, którego dostawcą jest Wirtualna Polska, umożliwia logowanie m.in. do gier online, serwisów hobbistycznych i sklepów internetowych za pomocą jednego konta.

Serwis skierowany jest do tych użytkowników portalu, którym zależy na uproszczeniu codziennego korzystania z internetu. Wykorzystanie OpenID umożliwia szybkie logowanie i zakładanie kont w wielu serwisach - podkreśla Krzysztof Wilgorski, Koordynator Rozwoju Aplikacji i Usług Portalowych - Używając loginu i hasła do konta Wirtualnej Polski można od teraz zalogować się np. na Facebooku, Joggerze, czy stronach National Geographic Chanel.

OpenID to technologia stanowiąca obecnie międzynarodowy standard zarządzania kontami do serwisów internetowych, rozpowszechniona w całej sieci. Umożliwia logowanie do wielu kont z wykorzystaniem jednego, głównego konta.

System OpenID Wirtualnej Polski pozwala tym samym na wykorzystanie rejestracji w portalu do logowania się do serwisów spoza WP, tych, które wspierają OpenID.

Jak chwalą się jej przedstawiciele, Wirtualna Polska jest pierwszym z polskich portali, który wprowadził usługę. Od roku usługę tą dostarcza także GG Network.